ההורים קיבלו בימים האחרונים הודעה לפיה החל מהיום לא יתאפשר לאחד בין קפסולות בכיתות ג' לצהרון אחד. ההורים זועמים: "מה מצפים מאיתנו? שנעבוד עד 12:30? שילדים בני 8 ילכו לבד הבייתה?" העירייה בתגובה: "את תלמידי כיתה ג לא ניתן, על פי החלטת משרד הבריאות ומשרד החינוך, לערבב בין הקפסולות"

שרון יונתן

שלושה שבועות לאחר חזרתם ללימודים של כיתות א' עד ד' קיבלו בימים האחרונים הורים לילדים בשכבה ג' במספר בתי ספר יסודיים הודעה שהכעיסה אותם מאוד – הצהרונים נסגרים.

הדר פז טיפול נפשי באומנות

בהודעה שקיבלו אתמול הורי שכבת ג' באחד מבתי הספר היסודיים בהרצליה נכתב: "לאור החלטת המדינה על מעבר ללימוד בכיתות אם ואי חיבור קפסולות בכיתות אנו נאלצים לפר קבוצות שבהן היה חיבור ממספר קפסולות. על פי החלטת העירייה, ככל שבקפסולה שלכם יש 11 ילדים או פחות, לא תתקיים בה קבוצת צהרון, החל ממחר יום ג'. זוהי החלטה לא פשוטה. לכן, היא נידונה בדיונים ארוכים עם ועד ההורים העירני ואגף החינוך ששקלו אל מול קיום הצהרונים גם את הרצון להימנע מהפיכתה של הרצליה לעיר כתומה על ידי גידור וצמצום הסיכון".

אמא לתלמיד בכיתה ג' הסבירה אתמול ל"שרון און ליין" את כעס ההורים: "יש מאות הורים שזועמים על ההחלטה ההזויה, התמוהה והמכעיסה של העירייה. עד עכשיו בכיתות ג' איחדו בין הקפסולות ופתאום הוחלט שזה מסוכן? לא היה אף מקרה של הדבקה בצהרונים או גנים מהחרה מתחילת נובמבר אז מה פתאום נלחצו עכשיו בעירייה? דבר נוסף, לא יתכן שמודיעים לנו היום בצהריים שממחר אין צהרון. איזה מין דבר זה להודיע מהיום למחר שהצהרון מבוטל? השאירו מאות הורים מהיום למחר בלי פתרון. רובם ילדים עדיין לא בני 9 ולא יכולים לחצות כביש, משמעות הדבר שאחד ההורים צריך כבר בשעה רבע לאחת להגיע לאסוף את הילדים מבית הספר".

אמא נוספת אמרה: מה מצפים מאיתנו? שנעבוד עד 12:30? שילדים בני 8 ילכו לבד הבייתה? אם זו ההחלטה של העיריה אז שהעירייה תממן את ההפרש הנדר ויפתחו את הקבוצות. זה ידוע שבכיתה ג' יש פחות ילדים בצהרון וזה בלתי אפשרי להגיע לכמות הנדרשת על פי דרישת העירייה. העירייה יכולה להתקין מחיצות שקופות בכיתות הצהרון והקפסולות הקיימות כצהרון ישמרו. האם לעירייה יש נתוני הדבקות מאז שהם חזרו"?

מהעירייה נמסר בתגובה: "את תלמידי כיתה ג לא ניתן, על פי החלטת משרד הבריאות ומשרד החינוך, לערבב בין הקפסולות. לכן, במקום בו ההרשמה היא של פחות מ-12 ילדים לא ניתן לפתוח קבוצה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן