למרות הקורונה והשימוש הגובר בזום, במוסד האקדמי בהרצליה מדווחים על עלייה במספר הסטודנטים לקראת שנת הלימודים הקרובה שתיפתח בעוד כשבוע וחצי. במרכז גיבשו חמש קטגוריות של שיטות הוראה ומספרים על אפשרויות הסיוע הכלכלי לסטודנטים

שרון יונתן

בצל הקורונה והסגר, יפתח המרכז הבינתחומי הרצליה (בתמונה) את שנת הלימודים האקדמית ביום ראשון הבא (25 באוקטובר). למרות הביקורת של הסטודנטים במרכז כי שכר הלימוד נותר כפי שהוא למרות שמרבית השיעורים יתקיימו בזום, מדווחים במרכז כי מספר התלמידים עלה משנה שעברה – 8,300 סטודנטים שנרשמו לשנת הלימודים הנוכחית לעומת 8,000 סטודנטים בשנת הלימודים אשתקד. כ-3,200 סטודנטים מהם יהיו חדשים לתארים ראשון, שני ושלישי, והם יחלו את לימודיהם ב-18 באוקטובר, בשבוע ההיכרות המסורתי והייחודי של הבינתחומי. השנה מתקיים שבוע ההיכרות במתכונת מיוחדת ומורחבת ובמסגרתה ביקרו בקמפוס במהלך חודשי הקיץ הסטודנטים החדשים, מחולקים לקפסולות ותוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות.

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

במרכז ציינו השבוע כי המוסד האקדמי מוכן לכל תרחיש אפשרי של פעילות הוראה אקדמית תחת מגבלות הקורונה, וערוך ללמד באמצעות טכנולוגיות מתקדמות באופן היברידי, המשלב מפגשים פרונטליים בקמפוס עם למידה מרחוק. זאת, בהתאם ובכפוף להנחיות הממשלה בנושא.

כמו כן, הוקם מרכז לחדשנות למחקר בינתחומי ויישומי, בשיתוף פעולה עם התעשייה, הוקם מכון לחקר המוח, קוגניציה וטכנולוגיה, נפתחו שתי תוכניות חדשות ללימודי דוקטורט בפסיכולוגיה ובמדעי המחשב, כ-2,100 סטודנטים מכל העולם ילמדו השנה בביה"ס הבינלאומי הגדול בישראל לתארים ראשון ושני בשפה האנגלית.

בגלל הקורונה: חמש קטגוריות של שיטות הוראה

במרכז מציינים כי הלימודים בסמסטר א' השנה יחולקו לחמש קטגוריות של שיטות הוראה:

הוראה מרחוק ברמה גבוהה: צוות מומחים מיוחד שפעל בקמפוס להפקת לקחים ואיסוף תובנות ממוסדות מובילים בעולם.

הוראה משולבת: קורסים המשלבים בו זמנית בין נוכחות פיזית בכיתת הלימוד בקמפוס של חלק מהסטודנטים, בהתאם למגבלות התו הסגול, לבין השתתפות סטודנטים בשיעור מהבית, באמצעות מערכת הזום,

החברה העירונית לפיתוח תיירות הרצליה מארחת את פסטיבל ג'אז על הים. בימי חמישי 19:30-21:00 חוף אכדיה על הדשא. 9.6.22 ישרא-דיקסי בנד. 16.6.22 עדן הולן ואילן ליבוביץ'. 23.6.22 ליאוניד בטשקה. 30.6.22 חמישיית אסף יוריה וז/וקה פרפיניאן

הוראה היברידית: קורסים שבמסגרתם הוכנו סרטונים איכותיים לצפייה עצמאית של הסטודנטים, ושעל בסיסם יתקיימו מפגשי דיון ולימוד.

הוראה בשיטה של "אוֹצְרות": בשיטה זו אנו משתמשים ביתרון של הלמידה המקוונת – היעדר מגבלות זמן ומקום. קורסים אלה "נתפרו" במיוחד על ידי סגל המרצים, שכל אחת ואחד מהם ליקטו את מיטב התכנים בנושאי הקורסים שהם מעבירים, מטובי המרצים המלמדים במוסדות המובילים בעולם. בשיטה זו יקבלו הסטודנטים קורס מרחיב אופקים בפרספקטיבה גלובלית.

הוראה בשילוב מציאות מדומה: השימוש בטכנולוגיית מציאות מדומה מסייע להתגבר על הריחוק הפיזי באמצעות יצירת עניין רב ובהמחשה תלת ממדית של אירועים ותרחישים שונים.

סיוע כלכלי לסטודנטים

במרכז מציינים כי מאז פרוץ משבר הקורונה מעניק הבינתחומי סיוע כלכלי לסטודנטים שהם או אחד מהוריהם נקלעו למצוקה כלכלית. מוצעת לסטודנטים אפשרות לקבל הלוואה לסיוע בתשלום שכר לימוד, שהריבית עליה מסובסדת על ידי הבינתחומי. עבור סטודנטים ממשיכים (שנים ב'-ד') שנקלעו לקשיים ניכרים, הוקמו קרנות חירום לסיוע. כמו כן, כל הסטודנטים המצויים בקשיים יכולים לקבל פריסה גמישה ונוחה של תשלומי שכר הלימוד.

נוסף לכך, מעמיד הבינתחומי לרשות כלל הסטודנטים מרכז קריירה, לצורך סיוע במציאת עבודה והתמודדות עם אתגרי איוש משרות במציאות הנוכחית, וכן רותם את קהילת הבינתחומי כולה – בוגרים, ידידים ושותפים – כדי לסייע להם במציאת עבודה וכדי לגייס תרומות נוספות לטובת הסטודנטים.

במרכז מציינים עוד כי כל השירותים לסטודנטים מונגשים וזמינים באופן מקוון, בהם: שירות הייעוץ הפסיכולוגי, שירותי מרכז הנגישות וטיפוח כישורי למידה, מנהלי הסטודנטים, הספרייה, מרכז הקריירה ודיקנאט הסטודנטים.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן