השרב הכבד והנחיות משרד הבריאות גרמו להנהגת ההורים היישובית ברמת השרון לדרוש מהעירייה שלא לחדש את הלימודים מחר (שלישי) עבור תלמידי כיתות ד' עד י'. בעירייה דחו את הבקשה אבל ציינו כי אין חובת הגעה לבתי הספר

שרון יונתן

צילום אילוסטרציה: CDC on npsplash

עיריית רמת השרון סירבה הערב לדרישת הנהגת ההורים היישובית שלא לחדש את הלימודים עבור תלמידי כיתות ד' עד י' מחר (שלישי) וזאת בשל מזג האוויר השרבי. בפניה שהועברה מהנהגת ההורים היישובית לאבי גרובר – ראש העיריה, דוברת וייזר – סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך, ושלומית שפיגלבלט – מנהלת אגף החינוך בעירייה, נכתב: "המתווה שפורסם, המחייב את תלמידי הכיתות לעטות מסכות במהלך כל יום הלימודים בשילוב עם מזג אוויר קיצוני הקיים נכון להיום, הופך מבעייתי לבלתי ישים בעליל. גל החום הנוכחי הקיצוני, שתוקף אותנו ימים אלו ועדיין לא הגיע לשיאו בצירוף עטיית המסכות, יהפוך את השהייה בכיתות עבור התלמידים לבלתי אפשרית. כמו כן, בהתייחס לכך שבמהלך ההפסקה הילדים מתבקשים לצאת מהכיתות או המרחבים מספר המקומות בבית הספר המוצלים מועט, אין אנו רואים אפשרות אמיתית ליישום הנחייה זו".

בפניה צוין כי הנהגות ההורים בבתי הספר היסודיים העבירו סקר בקרב ההורים והתוצאות חד משמעיות: "רוב ההורים מתנגדים לחזרה ללימודים ודורשים לחזור ללימודים לפחות ביום שישי הקרוב. "אנו דורשים לקחת דוגמא מעיריות רבות וכמותן לפעול במהירות ולהביא לפתרון כבר בשעות הקרובות. נשמח לסייע כדי להוציא את התכנית הנ"ל לפועל".

בפנייה שהועברה על ידי יו"ר הנהגות ההורים של שתי חטיבות הביניים נכתב: "למעלה מ-85% מהורי חט"ב עלומים וקלמן החליטו שלא לשלוח את ילדיהם לבית הספר בתנאים קיימים". יש לציין כי עירית הרצליה החליטה כבר בבוקר כי הלימודים עבור תלמידי כיתות ד' עד י' לא יחודשו מחר וכל יום תערך בחינה מחדש של המצב.

בעיריית רמת השרון לא קיבלו, כאמור, את דרישת הנהגת ההורים. מהעירייה נמסר: "אנחנו מבינים את הדאגה של ההורים אבל גם בשנים הקודמות היה שרב ותלמידים למדו. יש אלפי תלמידים שמשתוקקים לשוב מחר ללימודים ואנחנו מחכים להם בכליון עיניים. יחד עם זאת, לא יופעלו כל סנקציות נגד מי שיבחר לא ללוח את ילדיו".

דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך, הוסיפה: "כולנו חיכינו בכיליון עיניים לחזרת הילדים לשגרת הלימודים. ואולם מחר יהיו 42 מעלות חום בצל. אני מבינה את החשש של ההורים מחוויית הילדים שלהם עם מסכה בחדרים פתוחים ללא מיזוג וללא אפשרות להשתמש במתקני המים הקרים. אני משערת שהורים רבים יעדיפו בשל כך להשאיר את ילדיהם בבית. זה יתקבל בהבנה ומי שיעשה כן לא ייענש. מנגד, אני מבינה את החלטת ראש העירייה שלא לדחות את החזרה ללימודים כדי לאפשר להורים שכן רוצים לשלוח את הילדים ולחזור לשגרת העבודה שלהם. אני מברכת את כולם בבריאות ובהצלחה".

איתי קפלינסקי, יו"ר הנהגת ההורים היישובית, אמר בתגובה על החלטת העירייה: "אחר תקופה כה מאתגרת עבור התלמידים והוריהם, ראוי להקשיב לרחשי הציבור ולהורות על דחייה של פתיחת הלימודים עד יעבור גל החום".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן