לאחרונה קיימה עיריית כפר סבא בשיתוף מפעל הפיס, תוכנית פר"ח ומרכז הצעירים בעיר, טקס חלוקת מלגות ע"ש שושנה ופנחס ספיר, במהלכו חולקו 75 מלגות על סך 10,000 שקל לסטודנטים מהעיר.

לרשת פרח לחינוך מיוחד דרושות סייעות. לחצ.י. לפרטים

הטקס נערך במרכז הקהילתי גלר במעמדם של ראש העירייה רפי סער, מ"מ וסגן ראש העיר ומחזיק תיק הרווחה דני הורש, מחזיק תיק קהילה וחברה אמיר קולמן, נאמני קרן מלגת ספיר וגזבר הקרן עמוס ספיר.

קרן המלגות ע"ש שושנה ופנחס ספיר הוקמה לזכרם של שושנה ופנחס ספיר ז"ל, והיא מעניקה מעל ל-40 שנים מלגות לתמיכה בלימודי השכלה גבוהה לתושבי העיר. מדי שנה מחלקת הקרן מלגות על סמך קריטריונים שנקבעו על ידי ועדה ציבורית, כאשר כחלק מחובות המלגה, הסטודנטים משובצים ב-10 מרכזים שונים בעיר במסגרת תוכנית פרח – כמו מרכזי נוער וקהילה, בתי ספר ופרויקטים בנושאי רווחה וחינוך, התנדבות עם אנשים עם מוגבלות ולצד אזרחים ותיקים, ומבצעים כ- 140 שעות התנדבות כתרומה לקהילה.

פנחס ספיר (1906-1975) שהיה אזרח הכבוד הראשון של כפר סבא, כיהן בתפקידים ממלכתיים רבים, ביניהם  שר האוצר, שר המסחר והתעשייה, מנכ"ל מקורות, יו"ר הסוכנות היהודית ועוד. בתפקידים אלו היה ממניחי היסודות לכלכלת ישראל ופיתוח המשק ומאדריכלי המשק ומעצבי הכלכלה בישראל בשלושת העשורים הראשונים להקמת המדינה.

שושנה ספיר (1906-1971) הייתה פעילה בהתנדבות בארגון אימהות עובדות בכפר סבא ועסקה בפעילות למען רווחה של תושבי כפר-סבא, הייתה פעילה בענייני ציבור, עסקה בסוגיות קידום מעמד האישה ועזרה לזולת. שושנה ספיר ז"ל הותירה אחריה מורשת מפוארת של עשייה למען הקהילה.

טקס חלוקת מלגות ע"ש שושנה ופנחס ספיר. צילום: מרכז הצעירים כפר סבא

טקס חלוקת מלגות ע"ש שושנה ופנחס ספיר. צילום: מרכז הצעירים כפר סבא

ראש העיר רפי סער: "אנו גאים להמשיך גם השנה את מורשתם המפוארת של פנחס ושושנה ספיר ז"ל, שחרטו על דגלם את הפעלתן של תכניות חינוכיות וחברתיות לרווחת תושבי העיר".

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

חבר מועצת העיר, אמיר קולמן, מחזיק תיק הקהילה: "העיר כפר סבא מעודדת את צעיריה להשכלה גבוהה, ואנו רואים ערך חשוב בשילוב שלכם – הסטודנטים שלנו בקהילת העיר ובהתנדבות עם קהילות שונות. המלגה מאפשרת לכם, בנוסף לרכישת השכלה, גם מרכיב של התנדבות ורגישות לאחר".

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן