בזכות יוזמה אנושית נפלאה של תלמידי תיכון תורה ומדע בכפר, הילד שחלם להניח תפילין כמו כולם – הגשים את חלומו.

הדר פז טיפול נפשי באומנות

כולם רוצים להגיע לגיל מצוות, אבל לא כולם זוכים לחוות את כל החוויה הלכה למעשה. תלמידי כיתה י"א 1 בבית ספר תורה ומדע בכפר סבא, הפכו את הבלתי אפשרי לאפשרי, ויצרו עבור נער תושב העיר שנמצא על הרצף האוטיסטי, חגיגת בר מצווה כמו כולם.

באולם ספורט בית הספר "תורה ומדע בכפר" התקיימה השבוע חגיגת בר-מצוה מיוחדת במינה, לנער תושב העיר, הנמצא על הרצף האוטיסטי. החגיגה הינה פרי יוזמה של תלמידי כיתה י"א1 בבית הספר, בעקבות השמועה על חלומו של הנער "להניח תפילין כמו כולם".

התלמידים נפגשו עם הנער, אספו כספים וגייסו את שירותי ההסעדה והמוזיקה ושאר הדברים הדרושים למסיבה, אשר סופקו בהתנדבות מלאה. כמו כן, בעקבות פניית תלמידי י"א אל עמותת "תקוות עולם", הוענק לנער זוג תפילין במעמד התלמידים ומייסדי העמותה הנרגשים, שמואל מאירוביץ וראובן גור אריה.

שולחן הבר מצווה

שולחן הבר מצווה. צילום: דוברות עיריית כפר סבא

"כשפגשנו את הנער, בהתחלה הוא לא זרם בשיחה איתנו. אבל לאט לאט הוא נפתח ודיבר איתנו, והרגיש טוב", סיפרו התלמידים, שחשו את השמחה וההרגשות של הנער במהלך חגיגת בר המצווה, ותיארו את תחושתם כ"חוייה של פעם בחיים".

חי חדד, מנהל בית ספר תורה ומדע בכפר: "בית הספר אינו מקור של ידע בלבד אלא מקור להעשרה ופיתוח האישיות הן מההיבט הרוחני והן מההיבט החברתי ערכי בשימת דגש על אתגרי המאה ה-21. אני גאה בתלמידים הנפלאים שלנו שהגשימו חלום כה גדול" .

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

הילדים הכינו ברכה לנער בה כתבו: "שמחת בר המצווה עושה סנגוריה גדולה על ישראל שיאמרו מליצי יושר לפני הקב״ה: ריבונו של עולם ראה בניך כמה הם שמחים על אשר נכנסים בעול מצוותיך".

ארגון החגיגה הוא רעיון שעלה כחלק מהתכנית הבית ספרית "מכינה לחיים" הפועלת בקרב תלמידי שכבת י"א ועוסקת בהכנת התלמידים לחיים תוך חיזוק המעורבות החברתית.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן