פרקליטות מחוז תל אביב הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום כנגד חמישה חברים בארגון פשע הפועל באזור המרכז, לאחר שסחטו ושדדו אדם אחר, רדפו אחריו והביאו אותו לקפוץ מחלון דירתו במהלך מנוסתו מהם.

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

מכתב האישום עולה כי במהלך אוגוסט 2021, כאשר ישב במסעדה הרצליה, הבחין המתלונן באחד מהחשודים איתו הייתה לו היכרות מוקדמת, שניגש לומר לו שלום. לאחר שיצא מהמסעדה, התקרבו אליו שניים אחרים, אשר אחד מהם חסם את דרכו. אחד מהחשודים הורה למתלונן להוריד את שעון הרולקס שענד על ידו ולהעבירו אליו ואילו חשוד נוסף לקח מידיו של המתלונן את תיקו והוציא מתוכו סכום כסף של 3,000 אירו.

אחד מהחשודים איים על המתלונן כי מעתה ואילך, יהיה עליו להעביר סכום של 10,000 אירו בכל חודש, אחרת בנו יפגע. חשוד אחר איים על המתלונן ואמר לו כי אם ידבר עם המשטרה על שהתרחש, הוא ישים אותו בכיסא גלגלים. כתוצאה ממעשיהם, העביר המתלונן תשלום אחד של 8,989 דולר לידי החשוד המרכזי. לאחר שהפסיק להעביר את כספי הסחיטה, החשודים החליטו לסחוט את המתלונן בכוח. הם הגיעו לחדרו של המתלונן בבית מלון, כאשר אחד מהחשודים לבוש במדי עבודה של חברת WOLT עם מגש פיצה ביד.

הוא תקף את המתלונן על ידי כך שהשכיב אותו על הרצפה, התיישב עליו וסתם את פיו, בזמן שחשוד נוסף נכנס לחדר. השניים פתחו את הכספת של המתלונן וגרמו לאי סדר. אחד מהחשודים לקח את מכשיר הטלפון של המתלונן וניסה באמצעות יישומון מסחר של מטבעות דיגיטליים להעביר לעצמו מטבעות דיגיטליים.

בהמשך, ביקשו השניים לדעת מהו עיסוקו של המתלונן, והוא השיב כי הוא סוחר במטבע דיגיטלי מסוג NFT. בטרם יצאו מהחדר, אחד החשודים איים על המתלונן שיבעט בו אם ימשיך לצעוק. השניים צילמו את תמונותיו של בנו של המתלונן ונטלו את כרטיס שעון הרולקס המשמש להפעלתו.

תחנת משטרת גלילות

תחנת משטרת גלילות. צילום: באדיבות המשטרה

במועד מאוחר יותר, ביקש החשוד המרכזי מהמתלונן להנחות אותו איזה NFT לרכוש. בתקופה שלאחר מכן, הפסיד החשוד הפסד כספי כתוצאת מנפילת ערכו של ה-NFT שרכש. משכך, האשים את המתלונן בהפסדו והעמיד אותו בפני עובדה כי בשל הפסדו, המתלונן חייב לו סכום של 100,000 דולר שעליו להעבירו לידיו. לאחר שהמתלונן אמר לחשוד המרכזי שאין ביכולתו להחזיר את החוב, הורה לו לשכור משרדים על שמו, בהם תתנהל חברת השקעות במטבעות דיגיטליים. כמו כן, הורה החשוד למתלונן כי עליו לעבוד בחברה זו, ללא כל תשלום על עבודתו.

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

לאחר מספר חודשים בהם ביקש המתלונן להפסיק וסורב, איים החשוד המרכזי על המתלונן, שאם לא יגיע לעבודה בנו ייפגע. לאחר שסירב, הגיעו שלושה מהחשודים לביתו של המתלונן בהרצליה כדי לסחוט ממנו באיומים את תשלום החוב. הם הגיעו לקומה השביעית בה גר המתלונן, דפקו בדלתו ואמרו לו "תפתח את הדלת או שאני פותח ולא תהיה לך מחילה".

המתלונן, אשר ראה אותם בעינית, פחד והחליט שלא לפתוח את דלתו. בשלב זה שברו החשודים את הדלת ופרצו לדירת המתלונן. בשל פחדו וכדי להימלט מהם קפץ המתלונן מחלון דירתו, עבר בין מרפסות והגיע לגג הקניון המחובר לבניין. בעודו נמלט, החלו החשודים לרדוף אחריו. כאשר המתלונן הגיע בסמוך לגג המלון המשותף לגג הקניון, התקשר תוך כדי מנוסה למוקד 100 וזעק כי מבקשים להרגו. מיד לאחר מכן, קפץ סמוך לכניסת המלון תוך שהוא פונה בתחינה אל הנוכחים במקום כי יחביאו אותו מפני אנשים שמעוניינים לפגוע בו.

במקביל למרדף, לקחו החשודים מדירתו של המתלונן לידיו מחשב נייד מסוג "אפל" וכן את תעודת הזהות שלו. כתוצאה מהמנוסה, המתלונן הועבר לטיפול בבית החולים כשהוא סובל מחבלות, קיבל טיפול ושוחרר.

אחד החשודים אף הגיע למיטתו של המתלונן בבית החולים ואיים עליו שלא יפנה למשטרה.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן