שרון קניאל רובינשטיין, מורה בבית ספר יסודי, מבצעת קאמבק מרהיב שתחילתו בוירוס עלום וסופו בספרינט ספונטני לעבר החופש הגדול

לפני שבועיים-שלושה (מי סופר?!), אולי בשל הוירוסים הרבים, או בשל עבודה רצופה ללא הפסקות, חליתי. קצת – לא קורונה!!! עשיתי חשבון עם חברה, שאם אחת מאיתנו נדבקת בקורונה, ביחד אנחנו מצליחות לבודד שישה מוסדות חינוך לפחות.

מורים אינם חולים. כלומר, מורים מצטיינים אינם חולים. מורים מצטיינים חולים בחנוכה, פסח ובחופש הגדול. סתם מורים מן השורה חולים גם במהלך השנה ונאלצים, לא עלינו, לנוח. אולי אני לא מורה מצטיינת, אבל אני בפירוש מורה מצטננת, ולכן בסתיו, בחורף ובאביב אני חולה קבוע, קצת. לרוב סוחבת עד שמתפגרת סופית. בתזמון מדהים, זה קורה הרבה לקראת התעודות. ככה זה מורות שסוחבות מחלה -מתמוטטות בסוף כל מחצית ואז מוכרחות לנוח. איך אמרה קולגה? תנוחי, המשאית עם המדליות ממילא לא תגיע.

מורים חולים מלא. בית ספר הוא מדגרת חיידקים ידועה, בייחוד בחורף, כשקר, החלונות סגורים והמזגן פועל. בכל חורף יש את התלמיד התורן שמרגיש רע, מבקש לדבר איתי בשקט בכיתה רועשת. אני מתכופפת לעברו ושמה לב, מאוחר מדי, לפנים החיוורות והמבט הזגוגי. "אני לא מרגיש טוב", פוער הילד את פיו, ריח חיידקים מתפשט לעברי ואני כבר מבינה שבריאות לא תהיה פה. לא אצלו וגם לא אצלי.

רק לחשוב שחברה שלי, מורה מסורה, בריאה אבל בסיכון, נאלצת לשבת בבית על חשבון ימי המחלה שלה, כי אסור לה לעבוד מהבית – גם זום אינה יכולה לעשות. למה? פומפה.

מפה לשם, חזרתי לעבוד אחרי יומיים. יש אחריות ואי אפשר לנטוש את הגיגית עם משוט אחד. בסוף השבוע התפגרתי למיטה, קמתי לקול מהומה רבה – בית הדין לעבודה קיבל את טענות המורים. הפתעה! עשר שנות ותק, מעולם לא שמעתי שבית הדין היה בעד המורים. רק שכחו דבר אחד – בחינוך צריך לתכנן דברים מראש. בחטיבות ובתיכונים יצאו בשישי הביתה, מתוך מחשבה שיחזרו ביום ראשון, ופוס משחק! עצרו בבת אחת הכל והחל מירוץ להפקת תעודות וטקסי סיום מאולתרים. התחלתי לחשב את כמות המשימות האינסופית שמחכה לי, וזה נראה בערך ככה:

אקסל תעודות מלל ללא ציונים, אל תכתבי דברים שליליים, השריר מאחורה מציק לי, אני באמצע של כיתה ד'1 ויש פדגוגית בזום, צריך לתאם את הפיזיותרפיה שהרופאה נתנה, לי הקדימו את הפדגוגית ובקושי כתבתי את ההערות אז להתחיל לבדוק את המטלות ולתת ציונים או להשאיר מטלות עם הערכה מילולית כי ממילא לא צריך ציונים, יש פדגוגית לד'3 תכתבי איפה שריק לא צריך הכל והשתדלי לכתוב את זה באופן חיובי, אולי עדיף לתאם דיקור סיני, יש פדגוגיות לה'1 ה'3 בחדר מורים, הביאו תכשיטים מהממים אבל יש לי בור בבנק, הפדגוגיות של כיתות ו' מתחילות צריך לכתוב להם הערות באקסל, מצאנו כלב לאימוץ, כמעט סיימתי לכתוב הערות לכיתה ה'1, חגגנו יום הולדת לבכור שלי מזל טוב, לעבוד בבית הספר של החופש הגדול או לא, המאמץ מטורף אני אקרוס, מזל שיום שני פנוי אני יכולה לסיים.

בסוף הם לא מוסרים את הכלב התחרטו, כמעט הכל הצלחתי חוץ מכיתה ו'3, הביאו נעלי נוחות אני כל היום על הרגליים עשיתי חזרות עם כיתה ו'3 יש לי גם לכתוב הערות של ו'2, זה לא שריר זו דלקת, קשה לי ללכת נעליים מעולות, סיימתי כיתה ו'2, מזל שהכנתי פעילות פרידה לשנת הלימודים, סיימתי הערות של כיתה ו'1, כל יום בערב אני קורסת גם הערות של כיתה ו'2 ובדקה האחרונה סיימתי הערות ו'3, קניתי מתנות למורה נתתי ליום ההולדת לפני שבוע שואלים מי יגיע למסיבות הסיום של כיתות ו', ברור שאני, הלכנו עם הילדים זמן איכות לבריכה סידורים ביום שישי יש לי עבודות לסיים לתואר הבית הפוך בערימות.

אתמול בצהריים הפעלתי מדיח, העציצים ניצלו ברגע האחרון – השקיתי אותם סופסוף, פיניתי ניירת אינסופית לפח, נתתי מתנות, גיליתי את הרצפה בבית והנה הגענו עד לכאן. אז אם תראו את המשאית עם המדליות – אין לי זמן, שישאירו בארון חשמל בבית או במזכירות.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן