בדיקות הקורונה שיתקיימו היום בבית קינן לא התקבלו בעין יפה על ידי תושבים המתגוררים בסמיכות, הטוענים כי בית קינן משמש במשך כל היום ובפרט אחה"צ למען רווחת תושבי השכונה והאזור בכלל. לטענתם, ניתן למצוא מקום ראוי יותר לבדיקות קורונה. העירייה בתגובה: בית קינן הינו בית קהילות – ובדיקות הקורונה הינן למען בריאות הקהילה

שרון יונתן

אזור אחר בהרצליה, תלונה דומה: לאחר שתושבים בשכונת נווה עמל התלוננו לפני מספר שבועות על קיום בדיקות הקורונה בבית הספר היסודי "גורדון" שבשכונה, מתלוננים כעת תושבים המתגוררים בסמיכות לבית קינן (בתמונה) על בדיקות הקורונה שיתקיימו שם היום (רביעי) בין השעות 15:00 ל- 20:00.

קרן ברנע סודרי, המתגוררת בסמיכות למקום, כתבה לעירייה: "כולנו מברכים ומודים על מתחם מסוג זה ומבינים את חשיבותו, רק שבחירת המיקום אינה מובנת. פנו אלי מספר גדול של הורים ושכנים, בנוגע להקמת המתחם בחצר האחורית של ביתם (תרתי משמע). בית קינן, משמש במשך כל היום ובפרט אחה"צ, למען רווחת תושבי השכונה והאזור בכלל. מדי יום נערכים שם פיקניקים, מפגשי משפחות, פעילות ספורטיבית ספונטנית של ספורט של התושבים וילדיהם ויתרה מזאת, מתקיימים שם מפגשים ביוזמת העירייה. אנחנו נמצאים בתקופה מאתגרת, שבה אנשים צמאים לאוויר ונשימה, לכן, ניתן לחשוב על מספר מקומות באזור, שניתן לבצע שבם את הבדיקות, זאת מבלי לפגוע ולסכן אף אחד ולהתערבב עם האוכלוסייה והקהילה.
הנני בטוחה שמערכת שיקולים הביאה לבחירת המיקום. אך הדבר זורע פחד בשכנים שגרים מסביב ולאי נוחות בשגרת הקורונה שנכפתה עלינו. כפי שהמתחם אינו מוקם בצופים או בביתי הספר, לא יעלה על הדעת כי במקום ציבורי שבו יש תנועה של תושבים 24/7. סגירת בית קינן מחר, תגרום לאפקט דומינו. העומס יעלה בגינות אחרות בסביבה ותהיה תחלופה גבוהה יותר של ילדים והורים שבאים להנות במציאות ההזויה הזו".

עוד כתבה: "מעבר לכך, בית קינן אינו שופע בחניה ציבורית. אי לכך, יש להניח כי הנבדקים יחנו בסביבת בית קינן, מה שמעלה את הסיכון שאדם א-סימפטומטי שעדיין לא מאומת, מסתובב ועלול להדביק בשוגג תושבים בריאים. אם יורשה לנו להציע, ישנם 2 חניונים במרחק לא גדול משם – חניון בית ספר היובל, אפולוניה וכדומה. בשמי ובשם תושבי השכונה המתגוררים בסמוך לבית קינן, אשמח שתגלו רגישות והתחשבות ותשנו את מיקום הבדיקה. זאת למען השקט הנפשי והפיזי".

מהעירייה נמסר בתגובה: "בית קינן הינו בית קהילות – ובדיקות הקורונה הינן למען בריאות הקהילה. גם אם אין תסמינים, חשוב מאוד להיבדק על מנת להסיר ספק ועל מנת למנוע הדבקה של המקורבים לנו. הבדיקות נערכות ע"י מד"א ופיקוד העורף והיות ומדובר בווק-אין (כניסה רגלית). למד"א יש דרישות של מקום מוסדר, מאוורר, חשמל, מים זורמים, שירותים וכיו"ב, מה שמכתיב את אופי המקום. אנו פועלים במטרה לאפשר לכמה שיותר תושבים להגיע ולנצל הזדמנות ולהיבדק, ללא עלות וללא קשר לקופת חולים. ככל שיותר אנשים ייבדקו, כך ירד הדרוג במדד רמזור והעיר תחשב לירוקה יותר. בפרסום לבדיקות הודגש כי מי שסובל מתסמינים, מתבקש מלהימנע להגיע.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן