קשה לעמוד בקצב אירועי הקורונה בהרצליה: עלייה חדה מאוד במספר הנדבקים, בידוד למרבית אנשי צוות בית הספר שז"ר, 26 בני נוער משבט שחף של הצופים וכיתת י"ב בתיכון היובל שנכנסו לבידוד, וקריאה של ד"ר יעקב נחום, מנהל אגף החינוך בעירייה, לתלמידי י"ב שימנעו מקיום מסיבות סיום שנה כיתתיות בבתים פרטיים

שרון יונתן

מגפת הקורונה בהרצליה ממשיכה להתפשט בקצב שלא ידענו עד כה: לפני הצהריים דיווחנו באתר "שרון און ליין" על עלייה של 12 נדבקים מאתמול, אבל מאז עלה מספר הנדבקים ב-13 ועומד כעת (שישי בערב) על 213 מתחילת המגפה, מתוכם 83 חולים פעילים. במילים אחרות – 25 נדבקים ביממה וחצי או אם תרצו – 33 נדבקים מתחילת חודש יולי לעומת 63 נדבקים בכל חודש יוני.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

בתוך כך, העירייה הודיעה לפני זמן קצר כי בבית הספר שז"ר קיבלו בשעות האחרונות מרבית מאנשי צוותי בית הספר ובית הספר של החופש הגדול הודעה לפיה עליהם להיכנס לבידוד. הנושא בבדיקה אך לאור זאת החליטה העירייה, בהתייעצות ראשי אגף החינוך ועם מפעילת בית הספר של החופש הגדול, רשת אפטר סקול, להקפיא מיום ראשון הקרוב את הפעילות עד שהנושא יתברר לעומקו. בבית הספר לומדים בתקופה זו 240 תלמידים והודעות נמסרו לכל ההורים.

כמו כן, 26 בני נוער משכבת הבוגרים בשבט שחף של הצופים הוכנסו היום לבידוד עד ה-7 לחודש בשל מגע עם חולה מאומת. בנוסף, הבוקר התברר כי תלמיד כיתה י"ב בתיכון היובל התגלה חיובי לקורונה. התלמיד נכח במסיבת הסיום הכיתתית שהתקיימה ביום ראשון שעבר ומאז לא שהה בבית הספר. על פי הנחיות הרופא המחוזי, כל תלמידי כיתתו שנכחו במסיבה ישהו בבידוד עד ה-12 ליולי. בנוסף, נכנסו לבידוד מספר נשים מצוות המורים.

אתמול (חמישי) קרא ד"ר יעקב נחום, מנהל אגף החינוך בעירייה הרצליה, שלא לקיים מסיבות סיום שנה כיתתיות בבתים פרטיים. "היום נודע לי שישנה התארגנות, שלכם תלמידי י"ב, לקיים את אירועי סיום הלימודים בבתים פרטיים במתכונת הופעה עבור כלל תלמידי השכבה", פתח נחום את מכתבו להורים ולתלמידים והוסיף: "אני מבין את הכמיהה שלכם לחגוג את סיום תקופת הלימודים, אך לצערי המדינה והרצליה מתמודדים בתקופה זו עם אחוזי תחלואה גבוהים. לא לחינם אסר משרד החינוך ומשרד הבריאות על קיום מסיבות סיום מרובות משתתפים והינחה לקיים טקסים צנועים בכיתה למען ביטחונכם".

נחום ביקש מהתלמידים: "אירוע רב משתתפים יכול חלילה לגרום לביטול בחינות הבגרות עבורכם, דחיית הגיוס לצה"ל ובעיקר סיכון בריאותכם ובריאות של בני המשפחה. אני מפציר בכם תלמידים – להימנע מאירועים אלה. מכם ההורים אני מבקש ומצפה לגלות אחריות ולהסביר לתלמידים על הסיכונים שחלילה עלולים להתרחש בעיקר באירועים הומי אדם".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן