בני הדודים הטובים שעברו ביחד את הטירונות, העולה מצרפת שהגשים את חלום הגיוס לצבא, והחייל שהחל בקריה ולא ויתר על מעבר לחיל קרבי. לרגל סיום הכשרת חיילי חיל תותחנים גיוס מרץ 2020, קבלו שלושה סיפורים מרגשים של חיילים מהרצליה ורמת השרון

שרון יונתן

חיילי מחזור מרץ 20 של חיל התותחנים סיימו לאחרונה ארבעה חודשים מאתגרים של הכשרה במסע כומתה מרגש. בין עשרות החיילים היו גם מספר חיילים מהרצליה ומרמת השרון עם סיפורים אישיים מרגשים. נפתח עם סיפור מקסים על בני דודים וחברים הכי טובים (בתמונה למעלה) שסיימו ביחד טירונות וקיבלו ביחד את הכומתה. מ' מרמת השרון בת 19 התגייסה בחודש מרץ, הייתה במכינת לוחמות, ואז בטרום של גדוד דרקון, עברה את הגיבוש להכשרה של יחידת מורן בחיל התותחנים. היא התגייסה עם בן דוד שלה, א' לטירונות של תותחנים והוא שובץ בטירונות של רוכש ("רוכב שמיים").

מ' רצתה מאוד לשרת בלוחמה בתותחנים ובייחוד ביחידת מורן. במגמה היא נמצאת עם עוד שני חיילים אשר גרים ברמת השרון. אבא שלה איש צבא ששירת בשייטת 13 והיא מרגישה שהחינוך לשירות משמעותי הגיע מהבית. מ' מספרת: "אני מתרגשת לסיים את ההכשרה. עצוב לנו שהטירונות נגמרת כי הייתה לי חוויה ממש טובה, כל יום מחדש אותגרתי, כל יום למדתי על עצמי משהו חדש במהלך ההכשרה"

א' מספר: "רציתי להגיע לרוכש והייתי מכוון לזה. אני שמח שעברתי את החוויה הזאת עם מ' שחוץ מזה שהיא בת דודה שלי היא חברה טובה שלי. היה טוב שהיא הייתה שם, נחמד שיש איתך מישהו מהמשפחה. גם בארוחות שישי היינו מדברים על הטירונות וחוויות משותפות מהצבא. זה חיזק את הקשר בינינו שכבר לפני היה חזק. אני מקווה לסיים מסלול בהצלחה".

העולה מצרפת שהגשים חלום

נתן שריקי בן 25 מצרפת ומתגורר כיום בהרצליה. התגייס במרץ 20 לגדוד דרקון. הוא נולד למשפחה דתית ובגיל 15 כבר החליט שיעלה לארץ בשל היותו ציוני. הוא עלה לארץ לפני שלוש שנים כדי להתגייס. כשהגיע לארץ עשה "מסע", קורס של מדריך כושר בוינגייט, רצה להתגייס כל החיים מתוך רצון ומוטיבציה לשרת את המדינה.

נתן מתגורר בדירה עם עוד חיילים בודדים בהרצליה. מחכה להגיע לצבא, יודע למה הוא הגיע לשירות צבאי ורואה את המשמעות: "אני שמח מאוד לסיים את ההכשרה ובסיום מרגש של מסע הכומתה, אחרי 4 חודשים שמסיימים טירונות. המטרה שלנו זה הביטחון של המדינה. שמח לשרת בתותחנים".

חייל צה"ל - טירונות תותחנים
נתן מהרצליה. "שמח לשרת בתותחנים"

העקשנות של נ' – מהקריה לתותחנים

רב"ט נ' בן 19 וחצי מהרצליה, עבר אליה מרמת השרון בגיל 10. למד בתיכון הראשונים בהרצליה, הרחיב מוסיקה ומנהל עסקים. התגייס באוגוסט 19 לגיוס כלל צה"לי כי היה לו פרופיל נמוך, אבל תמיד רצה לשרת בחיל קרבי. לאחר חצי שנה של שירות בקריה, הצליח להעלות פרופיל וביקש לעבור לתותחנים כדי להגיע לדוהר שמיים וכך אכן היה. הוא נפצע במהלך הטירונות אבל המשיך בהכשרה ולא ויתר לרגע.

בסופ"שים נ' חוזר עם כל התיקים למורה לתופים כדי לא לפספס את השיעורים ולהמשיך להשתפר במהלך הצבא. נ׳ מספר: "אני מרגיש שאתגרתי את עצמי ושמח שהחלפתי כומתה אחרי 11 חודשים. המשפט שמלווה אותי הוא: תנסה 100 פעמים, 99 פעמים תיכשל אבל פעם אחת אתה תצליח".

חייל צה"ל - התותחנים
רב"ט נ'. "שמח שהחלפתי כומתה אחרי 11 חודשים"

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן