עירית אהרוני, בת 57, נשואה לאמיר ואמא של נתאי, ינון ועירד. גרה בשכונת נווה עמל בהרצליה כ-28 שנים.

cocktails 2022. פסטיבל הקוקטיילים. 17-18 באוגוסט. מרינה הרצליה 18:00-23:00

איך הגעתם לנווה עמל?

"אמיר ואני גרנו בתל אביב וכשנולד בננו הבכור, רצינו לממש חלום ולגדל אותו בבית עם חצר ודשא וכך הגענו לגור בנווה עמל".

ספרי על הפעילות הקהילתית שלך

"מאז ומעולם אני אוהבת ומחפשת לחיות בקהילה. יתכן שזה נובע מהחינוך בתנועת הצופים ומהחיים בקיבוץ במסגרת הנח"ל. כבר בשנים הראשונות שלנו בשכונה, אספנו חברים והתחלנו לקיים בביתנו ארועים קהילתיים קטנים – מסיבת פורים, מדורות בל"ג בעומר, הפנינג משפחות ביום העצמאות, סרטים על הדשא בקיץ, ערבי שירה וכדומה. עם השנים גיליתי את מתנ"ס נווה עמל והבנתי, שאת כל מה שאני עושה בבית, אפשר לעשות בקנה מידה גדול יותר בשיתוף פעולה עם המתנ"ס ועם חבצלת פנחס, שהייתה אז רכזת ותמיד בעלת אוזן קשבת וראש פתוח לרעיונות.

"יחד יזמנו פעילויות קהילתיות שונות כמו: סדנאות בישול שהתקיימו בבתי מבשלות ומבשלים בשכונה, ערבי הרצאות שהעבירו אנשים מעניינים מתוך הקהילה, סיורי בתי כנסת בראש השנה, סוכות מארחות 'אושפיזין בסוכה', אירוע מכירת חפצי יד שנייה, 'מכירה בחצר' בפסח, ועוד ועוד.

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

"מעגל ההיכרות שלי עם תושבים ושכנים הלך והתרחב. גיליתי שכמוני, ישנם תושבים רבים שמבקשים להיות פעילים בתחומים שונים, שנוגעים לאיכות החיים בשכונה: תרבות, חינוך, איכות סביבה, תחבורה… כדי להגיע לכמה שיותר אנשים, פתחתי ביולי 2012 את דף הפייסבוק השכונתי (נווה עמל – הרצליה), המונה היום כ-7,400 חברות וחברים".

עירית אהרוני

עירית אהרוני. צילום: פרטי

מה כוללת הפעילות שלך ב"עמליה"?

"מאז 2014, אני שותפה בקבוצת "עמליה – קהילה פעילה בנווה עמל", שהוקמה בחסות מתנ"ס נווה עמל ופועלת יד ביד עם חבצלת פנחס, מנהלת המתנ"ס וסוזי לוי, רכזת הקהילה. תחת המטריה הזו אני ממשיכה ליזום אירועים ומיזמים קהילתיים שונים כמו, הספריה הקהילתית ברחוב כצנלסון, אירוע 'בתים מבפנים' שכונתי, הפנינג 'שישי נשי' להעצמת בעלות עסקים קטנים בשכונה ולטובת תושבות השכונה, הפנינג 'פותחות ארונות' אירוע חינמי לטובת הסביבה, שבו נשים מחליפות בגדים ביניהן, 'מכירה בחצר', ערב שירי לוחמים קהילתי בערב יום הזכרון, 'ארוחה בלבן' פיקניק סודי לכבוד יום האהבה, ארוע 'פיקס קפה' המתקיים פעם בחודש ובמסגרתו מתנדבים מהשכונה מתקנים חפצים שונים, וכ"ו.

"בנוסף לאירועי התרבות, חשוב לי לקחת חלק בכל מה שקשור לאיכות הסביבה בשכונה. יחד עם פעילים נוספים ובמסגרת 'עמליה', אנחנו מקיימים קשר שוטף עם כל הגורמים הרלוונטיים בעירייה, על מנת לשמור ולשפר, את איכות החיים שלנו כאן".

פיקס קפה (עירית אהרוני ראשונה מימין)

פיקס קפה (עירית אהרוני ראשונה מימין). צילום: פרטי

מדוע חשובה לך הפעילות הקהילתית?

"באופן אישי, אני אוהבת להרגיש עטופה בקהילה. חוסן קהילתי תורם בעיני מאוד לאיכות חייו של אדם. אני מרגישה, שכשמכירים את השכנים, כשמתעניינים במה שקורה מסביב בכל תחומי החיים, כשלוקחים אחריות ולא מחכים שמישהו אחר יעשה, החיים יפים, נעימים ובריאים יותר.

"בשנים האחרונות אני מוצאת את עצמי נשאבת יותר ויותר לפעילות הקהילתית. נווה עמל היא שכונה הטרוגנית ומארג התושבים בה מורכב. אני מאמינה שהפעילויות הקהילתיות המשותפות, הן שמדביקות אותנו והופכות אותנו לשכנים בעלי אינטרסים משותפים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן