לאחרונה יצא לדרך פרוייקט ייחודי שמפגיש בין טובי המוחות לפצועי צה"ל במטרה לייצר פתרון טכנולוגי ייעודי ומותאם אישית לאתגר שנוצר כתוצאה מהפציעה. הפרויקט שנקרא "Makers for Heroes" מופעל על ידי עמותת Restart הפועלת למען החזרת פצועי צה"ל למסלול החיים ורותמת חברות בתחום הטכנולוגיה למיזם.

גרים בשרון? תהיו היפר לוקאליים

למשרדי חברת "AppsFlyer" שבהרצליה, הגיעו השבוע 24 צוותים המונים כ-200 מתנדבים: מהנדסים, מתכנתים, מעצבים, רופאים ועוד במטרה למצוא פתרון טכנולוגי לאתגר של כל פצועי ופצועות צה"ל המשתתפים בתכנית.

"זו השנה השישית שאנו מפגישים בין פצועי צה"ל המבקשים מאיתנו לחזור למסלול החיים לבין טובי המוחות במשק הישראלי", אומר מנכ"ל  Restart, ניב עפרון, שהוסיף: "בכל פעם כשחלום פוגש מציאות אנו מרגישים שעשינו משהו טוב. כיף לראות כל פצוע או פצועה שנפצעו בעת שירותם מתקדמים עוד צעד. הפרויקט הזה הוא הוכחה נוספת לחוזקתה של החברה הישראלית והטכנולוגית בפרט שעוזרים לנו לא להשאיר אף פצוע או פצועה מאחור".

שי משעלי היה מפקד סוללה בחיל התותחנים. הוא נפצע בתאונת דרכים בעת פעילות מבצעית ופונה במצב קשה כאשר הוא סובל מפגיעת ראש קשה מאוד ומפגיעה רב מערכתית. כיום, לאחר שיקום ארוך, שי סובל מאובדן זיכרון לטווח הקצר.

שי ומשפחתו מחפשים פתרון במסגרתו שי יוכל לשאת עליו שעון חכם שיאפשר ניטור קבוע של מיקומו, צפייה והאזנה בסביבה בה הוא נמצא ובמידת הצורך יאפשר גם יצירת קשר עמו באופן ישיר ומיידי. לאחר ניסיונות עם פתרונות קיימים עלה כי הם עונים באופן חלקי ולא תמיד אמין מספיק לצרכים של שי ומשפחתו.

במסגרת התכנית, שודך להם צוות מתנדבים מחברת AppsFlyer המתכנן לפתח אפליקציה גם לשעון חכם וגם לטלפון החכם שתעדכן בין היתר בצורה מדויקת על מיקומו של שי בכל עת ותחבר אותו למשפחה. אור וייל, מנהל מוצר בחברת AppsFlyer מספר: "גיבשנו בחברה צוות מוצר הכולל 10 אנשים מדהימים שמחפשים איך לתרום מניסיונם בתעשיית ההייטק, וליצור מוצר משנה חיים, שיוכל לשפר את חייו של שי. עם האפליקציה שניצור, הוריו יוכלו להרגיש בנוח בידיעה שבמקרה חירום, יש אפליקציה שתאפשר להם לשוחח עימו  בכל זמן נתון".

בואו להשפיע ולעשות שינוי! החממה - גינה טיפולית חברתית לתושבים עם צרכים מיוחדים ברמת השרון. בזכות תרומתכם תוכל הגינה לשרת יותר תושבים שצריכים אותה. לתרומה לחצו כאן >>

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן