טובה גלר, אלמנתו של ראש עיריית כפר סבא לשעבר זאב גלר ז"ל, הלכה לעולמה בגיל 95. גלר, שימשה לאורך שנים כפעילה בתחום ההתנדבותי במישור הקהילתי-סוציאלי, וכיהנה כיו"ר איל"ן.

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

גלר ז"ל עלתה ארצה בילדותה מסלונים שבפולין, ולמדה בגימנסיה "הרצליה" ובסמינר "תלפיות". יחד עם בעלה, זאב גלר ז"ל, שלימים כיהן כראש עיריית כפר סבא, קבעו את ביתם בעיר, כאשר טובה ז"ל פעלה וביססה בכפר סבא פעילות ענפה בתחום החינוך: תחילה שימשה כגננת, עסקה בהוראת נערים עובדים ובחינוך מבוגרים במסגרת "הנחלת הלשון" וב"בעור הבערות", כשהוראת השפה והסיוע בקליטתם היוו רק חלק פעוט מקשרה האישי עם האנשים, להם שימשה ככתובת.

גלר ניהלה יחד עם בעלה בית פתוח, בו נמצאה אוזן קשבת ולב חם לכל אדם במצוקה, בית ששקק פעילות ציבורית ושימש בסיס מוצק ותומך לפעילות הציבורית של השניים, למען העיר כפר סבא ותושביה.

במרכז פעילותה ההתנדבותית עומדים מועדוני הקשישים, להם העניקה מזמנה וממרצה באופן אישי, במסירות ובהתמדה לאורך שנים רבות. על פעילותה זו קיבלה את התואר "אם המועדונים". בנוסף, קיבלה על פעילותה הקהילתית והאנושית את תואר יקירת העיר כפר סבא.

ראש העירייה רפי סער: "בצער גדול ובכאב עמוק אני נפרד היום מחברתי היקרה טובה גלר, שהלכה לעולמה הלילה בגיל 95 אחרי חיים שלמים של פעילות ציבורית בלתי פוסקת, התנדבות ועזרה לזולת. טובה היתה דמות מופת, אחת מהדמויות המיתולוגיות של העיר".

סער הוסיף: "ימיה של טובה הוקדשו לעבודה ופעילות למען תושבי ותושבות כפר סבא: מעבודתה בהוראת מבוגרים בצעירותה, הפרויקט המפואר של טיפוח מועדוני הקשישים בעיר בהם ועד פרס גלר להתנדבות אותו ייסדה לזכר בעלה זאב גלר ז"ל, ראש העיר לשעבר".

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

הלווייתה של טובה גלר ז"ל תתקיים היום (שלישי, 31.5), בבית העלמין נורדאו  בשעה 17:00.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן