הורים לילדים בהרצליה: העירייה מחמירה עם הבידוד המניעתי

לטענת הורים לתלמידי בתי ספר יסודיים, עיריית הרצליה כופה בידוד מניעתי על כיתות שלמות רק בעקבות תסמינים שעשויים להופיע בעקבות מחלת השפעת ודומיה, דבר המקשה על שמירת השגרה לילדים והוריהם. העירייה: "על העירייה לגלות אחריות. אם יש ספק – אין ספק"

שרון יונתן

מושג חדש נכנס לאחרונה למערכת החינוך בהרצליה. קוראים לו בידוד מניעתי ועליו שמעו והרגישו כבר הורים רבים של ילדי בתי ספר יסודיים וגני ילדים.

פרויקט פינוי בינוי ביד התשעה

מתברר כי אותו מושג, שבמציאות הופך להכנסת ילדים רבים לבידוד, גורם לזעם רב בקרב הורים שלא מבינים מדוע ילדיהם נכנסים לבידוד מבלי שאף אחד מילדי המסגרת החינוכית של ילדיהם אומת בקורונה.

אמא לתלמידה בכיתה א' באחד מבתי הספר בעיר סיפרה ל"שרון און ליין" כי לאחר חג הפורים נאמר להם שילדי הכיתה צריכים להיכנס לבידוד מניעתי וזאת בשל העובדה שאחת הילדות בכיתה הייתה עם חום מעל 38 מעלות.

האמא מוסיפה: "דבר תמוה בעיניי הוא שאף אחד לא ביקש מהאם אישור מהרופא על מחלת הילד. המשמעות היא שכל דיווח כזב יכניס כיתה לבידוד. הזוי לכשעצמו. אנחנו נמצאים בעיצומה של עונת החורף. בתוך כיתה של 34 ילדים בממוצע, תמיד יהיה ילד אחד או שניים שיפתח תסמינים של מחלת חורף כגון שפעת, דלקת ריאות וכדומה. לפי הקצב הזה אנחנו נצא לבידוד כל שני וחמישי".

האמא לא ויתרה וביררה את הנושא מול חמ"ל ברקת. "נאמר לי ע"י אחת הנציגות שעדיף שהילדים ישארו בבית מאשר ידבקו בקורונה. אני לא מסכימה איתה. הילדים נפגעים מהיציאות הללו לבידודים כל שני וחמישי, ההורים מאבדים את פרנסתם ונוצר מצב של חוסר איזון ואי שקט בבית שחמורים בעיניי מעוד ילד שיחלה בקורונה, שהינה מחלה לא קשה בעבור הילדים. איני יודעת אם זה חוקי לחייב בבידוד ובשל כך לא צריך להכניס כיתה שלמה ללמידה בתוך מסגרת בית הספר במצבים אלו. בסופו של דבר, הילדים היו יומיים בבידוד שהתברר כמיותר. כדאי שכל אחד ייקח אחריות אישית, לא ישלח ילד לבית הספר במידה והוא או מי ממשפחתו אינו מרגיש טוב וכך נמנע התפרצויות".

האמא ביקשה מחמ"ל ברקת לקבל מסמך ממשרד הבריאות שמותיר להם את חופש ההחלטה בנושא ואת פרוטוקול הישיבה בה הוחלטה ההחלטה הלא הגיונית להוציא לבידוד מניעתי כיתה שלמה בשל כל ילד שמפתח חום, דלקת גרון או כל סימפטום אחר, אך הפנו אותה לתלונות הציבור. לדבריה, בקשתה טרם נענתה.

מתאמנים בלי תוצאות? יעל רותם דיאטנית קלינית!

האמא אומרת דברים שאותם חשים הורים רבים לילדים בבתי ספר וגנים: "אני דורשת, בשם הורים רבים, להפסיק במיידית את שיטת הבידוד המניעתי בגלל תסמינים כלשהם של ילד. כל עוד אין מישהו מאומת במשפחה, אני לא רואה סיבה לבידוד המניעתי הזה. אני משוכנעת שצוות המורים בבית הספר ייתן לנו גב כי גם הוא מתקשה ללמד כך".

מהעירייה נמסר בתגובה: בכדי לצמצם ככל האפשר את התחלואה בהרצליה ועל מנת לקטוע את מעגלי ההדבקה, עיריית הרצליה נוקטת במדיניות של מניעה. לכן במצב שכזה על העירייה לגלות אחריות ו"אם יש ספק – אין ספק" במיוחד לאור הנתונים המתפרסמים בימים האחרונים המעידים על החמרת ההדבקות וסיבוכי המחלה בקרב ילדים צעירים.

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

14 thoughts on “הורים לילדים בהרצליה: העירייה מחמירה עם הבידוד המניעתי”

 1. זו לא היתה הגדרת העיריה לבידוד מניעתי , מאיפה הביאו את זה עכשיו ?
  ילדים חולים בצורה קלה ביותר , חייבים לשנות את מדיניות הבידודים! ילדים נכנסים ויוצאים מבידוד כל יומיים לשבוע שבועיים לפעמים בגלל מישהו שבמסגרת שלו ולפעמים בגלל מישהו שבמסגרת של האחים.. זה לא נורמלי

 2. בהחלט לא תקין שילדים יוכנסו לבידוד כל שני וחמישי עקב כל מקרה תחלואתי… הדבר פוגע בילדים, פוגע במשפחתם, בפרנסה והנזק בסופו של דבר גדול יותר.

   1. אין שום היגיון בהחלטה כזו. איך אפשר לחזור לחיים תקינים? לעבודה? ללימודים? גם כך התקופה מאד קשה להורים ונראה שהעירייה במקום להקל מקשה על ההורים

  1. גם ככה עברה עליהם שנה קשה, אי אפשר לשגע אותם בגלל חשש לא מאומת.
   הרי יש עוד מחלות מלבד קורונה.
   בידוד מניעתי זו החלטה מוגזמת!

 3. האמא צודקת 100%. מעבר לכך שכיתות שלמות נשלחות ״לבידוד מניעתי״ על כל תסמין או בדיקת קורונה שנועדה לשלול הידבקות, גם אין למידה מרחוק והמורים נשלחים ללמד בכיתות אחרות. הילדים מקבלים 2 שיעורי זום ביום במקרה הטוב וגם זה לא תמיד.

 4. כדאי שבעיריה יחשבו בצורה יצירתית יותר כדי לא לשגע את הילדים ומשפחותיהם.

  1. האמא צודקת!!!
   מקווה מאוד שהערייה תבטל את ההחלטה הזאת בהקדם זה לא הגיוני בכלל.

 5. הוראה לא חוקית בעליל, יש להגיש בג"ץ בהקדם כנגד עיריית הרצליה וראש העיר ההיסטרי.

 6. כן זה נכון הרבה מאוד גנים ובתי ספר נסגרו וילדים רבים נכנסו לבידוד יחד עם ההורים.
  חובה על כולם לקחת אחריות אישית ולא לשלוח ילד/ה חולה או טיפה לא מרגיש/ה טוב לגן או לבית ספר ורק כך נמנע התפרצויות.

 7. אני מבין את הרצון של ראש העיר להפוך את הרצליה לעיר ירוקה אבל המטרה לא מקדשת את כל האמצעים. אי אפשר להחליט להוסיף הגבלות נוספות מוגזמות על חשבון חינוך הילדים והפרנסה של ההורים. זה לשפוך את התינוק עם המים. הרי לכאורה אפשר פשוט לא לשלוח אף ילד לבית הספר אף יום כאמצעי "מניעתי" וודאי שזה יוריד את אחוזי ההדבקות בעיר. צריך למצוא איזון. נראה הגיוני להוציא לבידוד כשיש חולה קורונה בבית וילד פיתח תסמינים. לא הגיוני על כל תסמין.גם שיעול זה תסמין, כאב גרון, עייפות. איפה נעצור? צריך ללמוד לחיות לצד הקורונה. לא להיות בבידוד לצד הקורונה.

 8. צעד והחלטה לא תקינה . מנוגדת להוראות של משרד הבריאות . בידוד רק במקרה של חולה מאומת . הגיע הזמן להפסיק לטרטר את הילדים וההורים

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.