צאו מפנקס החיסונים של צוותי החינוך / טור אישי

העיסוק בסוגיית חיסוני הצוותים החינוכיים מעצבן מאוד גננת מהרצליה שמעבירה מסר חד וברור להורים ומצפה לערבות הדדית

אני כועסת ונמאס לי. נמאס לי שיורדים לצוותי ההוראה לחיים. כן התחסנתם, לא התחסנתם, עשיתם בדיקת קורונה, לא עשיתם. אני קוראת בכל הקבוצות של הורים, ועד הורים ארצי, ועד הורים של הגנים, ועד הורים בתי ספר, שלא לדבר על ערוצי החדשות.

מרכז מתחברים מתנות לחג

בקבוצות ההורים בגני הילדים הדיון המרכזי בימים אלה זה האם הצוות מחוסן, כן או לא. לא על הילדים, מה מצבם עם החזרה למסגרות, שלא לדבר על נושאים חשובים אף יותר. הנושא המרכזי לדיון זה חיסוני צוותי החינוך. תגידו, כשאתם הולכים לקניון והמוכרת נותנת לכם שירות אתם שואלים אותה אם היא התחסנה וכמה זמן עבר מהחיסון האחרון? עזבו, אל תענו, התשובה ברורה.

כן, אני יודעת ומבינה את החשיבות של החיסונים. מסכימה, לא מסכימה, זאת ממש לא שאלה. תגידו אתם הורים יקרים, אתם התחסנתם? הילדים שלכם מחוסנים בכל החיסונים? לא זכור לי שצוותים חינוכיים עמדו בפתח הגן ב- 1 בספטמבר ובדקו את פנקס החיסונים של הילדים ומנעו כניסה של ילד מהגן. הרי לא מזמן קמו לתחיה מחלות כמו שעלת וחצבת.

אני לא זוכרת שאתם ההורים קמתם על הרגליים האחוריות והכנתם שאלונים ופתחתם גוגל דוקס, מי מילדי הגן מחוסן בכל החיסונים. למה? כי יש חסיון רפואי. אבל אתם כן רוצים למנוע כניסה של צוותי חינוך ודורשים להתחסן, דורשים לראות תשובות של בדיקות שליליות. בתור גננת, יש לי שאלה אליכם. עם יד על הלב, כמה פעמים גננת קיבלה ילד חולה לגן שקיבל תרופה לפני הגעתו. וכן, גם בימים אלה. הרי לפני כמה ימים באחד מבתי הספר בעיר אבא שלח את ילדיו למסגרות החינוך כשהוא עצמו עם סימפטומים לקורונה, ונחשו מה קרה? מיותר, אתם יודעים את התשובה.

אז צאו מפנקס החיסונים של צוותי החינוך, צאו לנו מהארנק, תנו לנו לחנך את הילדים שלכם בשקט כמו שאנחנו יודעות ואוהבות. רוצים ערבות? שתהיה ערבות הדדית.

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

17 thoughts on “צאו מפנקס החיסונים של צוותי החינוך / טור אישי”

 1. כל הכבוד! בתור אמא לשני ילדים אני מסכימה איתך לגמרי.
  אנשים באטרף על למצוא את מי להאשים.
  הילדים מסכנים את הגננות לפחות כמו שהן מסכנות אותם

  1. אלופה צודקת ב200% שיסתמו את הפה ולא יבלבלו את המוח מי ש לא רוצה ולא מתאים לו שלא ישלח את הילדים שלו לב"ס או לגן .בושה וחצופים !!!

   1. אני באמת לא מבינה איפה את חיה???
    איך אני כאמא אמורה להתייחס למצב של הילדים שלי והשתלבותם חזרה במסגרות החינוך אם בדיוק שבוע אחרי שחזרו ללימודים סייעת אחת שבחרה לא להתחסן החזירה אותם הביתה לבידוד? (מדובר על 5 גנים, עשרות ילדים חולים ומאות מבודדים).
    איך את משווה מוכרת בקניון שעומדים מולה אולי 15 דקות, עם מסכות, לגננות שנמצאות 6 שעות לפחות עם הילדים, ברוב המקרים ללא מסיכה (שלא נדבר על הילדים שבוודאי ללא מסיכה), הגננת נמצאת עם הילדים באינטראקציה צמודה לאורך כל היום.
    אין בכלל מה להשוות!!!!
    אני לא מבינה איך עדיין אין תוכנית "מגן ילדים" המחייבת אנשי חינוך להתחסן, כפי שיש תוכנית "מגן אבות"? אני לא רואה שבתי אבות מכניסים בכזאת קלות אנשי צוות לא מחוסנים…
    הילדים לא יכולים להגן על עצמם אז לפחות מי שכן יכול להגן עליהם שיעשה זאת!

 2. כל הכבוד לך!!!!
  כגננת אל גננת כל מילה בסלע.
  הורים יקרים, תדאגו לפערים שנוצרו לילדי גן חובה שעומדים לעלות לכיתה א. מה יהיה איתם?? מי יצמצם את הפערים? אבל מה שחשוב זה האם התחסנו.

 3. צודקת במאה אחוז המדינה שלנו נהיתה מדינה דקטטורית בכל הנוגע לחיסונים מי שרוצה שיתחסן ומי שלא לא דייי כבר לשבת לנו על הדם

 4. קשקוש. אמנם חצבת חזרה, אבל לא הפכה למגיפה עולמית שהורגת, ושמבודדת לשבועיים עשרות ילדים יחד עם כל משפחתם. אנחנו כמשפחה עושים כמיטב יכולתנו: מתחסנים, לא שולחים לגן ילדים חולים. אתם לעומת זאת לא כל כך

 5. אחת השגיאות הגדולות היא לתקן עוול אחד ע"י השוואות לעוול מצד שני. כפי שנאמר כבר מזמן: "עין תחת עין" בסוף כולנו נהיה עוורים.
  מוטב שיעמוד כל אחד מצידו, במחויבותו המלאה ובאופן קפדני, כפי שנקבע בהנחיות לבתי הספר ולגני הילדים. מורים, הורים, גננות, ילדים.

 6. אני מבינה שהצוות עומד בפרץ ונכנסים לו לפרטיות.
  עם זאת, לכי תסתכלי להורים בעיניים שהילד שלהם נפגע מהמחלה? קשה, לא?
  כשאת כותבת על שאר החיסונים את טועה ומטעה, כי רובנו מאד מאד רוצים שכולם יהיו מחוסנים ואם אפשר תחת מחוסגן. יוזמה ברוכה ומבורכת. לאף אחד לא בא לאבד ילד מ SSPE כי הורה אחר החליט עבור הילד שלו שחיסון טבעי זה סבבה.
  אני לא שולחת ילד עם תרופה לגן, כי אם הוא מרגיש לא טוב, מקומו בבית, איתי. לא בגן, לא לצד החברים. וכשהוא השתעל שבוע שעבר בלילה, הודעתי לגננת שלא נגיע, שהלכנו לבדיקה ועדכנו בהמשך. וכן אנחנו מחוסנים ולא אני משתדלת לא לקחת את הילד לקניון בדיוק מהסיבה הזו. אני לא יכולה לשלוט בהכל. אני לא יכולה לשלוט בגננות ובשאר הצוות, אבל זו הפרנסה שלהן. וילד מדבק או מבוגר מדבק זה לא פרנסה. ולגזול מאנשים אחרים פרנסה כי הם הוכנסו לבידוד, זה כן בסדר?
  יש המון שיקולים בדיון הזה וקטונתי אבל צריך לראות את הכל ולא רק חתיכה צרה.

 7. לא ברור אם המאמר הזה יותר דמגוגי או מטומטם.
  בואי. נענה על השאלות המפגרות שלך אחת אחת.
  למה לא מדברים על מצב הילדים בחזרה למסגרות?? הממ אולי כי הם נכנסים לבידוד דקה אחרי חזרה למסגרות??
  מתי פעם אחרונה בדקנו פנקס חיסונים לילדים? חצבת הכניסה אותנו אי פעם לבידוד??
  למה יש חצבת? כי אנשים סתומים כמוך מסרבים להתחסן.
  למה הגננות לא בודקות לנו פנקסי חיסונים? אני צריך להזכיר לך מה זו הצהרת בריאות??
  הורים אחרים שולחים את הילד לגן חולה. שיתביישו. מה זה קשור אלי שיש הורה סורר שבחרת לעשות ממנו דוגמה. יש מאות ואלפי צוותים שמסכנים ילדים יום יום. מעבר לכך, ילד אסימפטוטי בדרך כלל וסיכוי נמוך מאוד שידביק. לעומת זאת גננת כנראה תדביק בממוצע כשליש מהגן
  טוסי להתחסן ותפסיקי לבלבל לנו במח את ההזיות שלך

  1. כמה טעויות וכמה התנשאות!!!
   אני מכירה אישית נשות צוות שנדבקו מהילדים וכן גם הורים שנתנו תרופה בבוקר ושלחו לגן, הילדים מספרים לנו הכל. אני מכירה גננות שנכנסו לבידוד ארבע פעמים, בגלל ילדים. כבר ידוע שהם כן מדבקים, אז במקומך הייתי מודאגת מחברי ילדייך לגן ולא מהגננת

 8. רגע שאני אבין. את אשת חינוך? כמה חוסר אכפתיות ואנוכיות יש למורה שלא מזיז לו אם 30 תלמידים יכנסו בגללו לבידוד. אם ילדים ידבקו ממנו וידביקו אחרים שאולי מדוכאי חיסון. בושה בכלל שאת כותבת על מוכרת בקניון . אות אם את לא מבינה את הבדל אין לך מה לעשות בהוראה. תנו כבר לילדים שלנו לחזור לשגרה ולהיות בטוחים. ומורה שמדביקה תלמידים פושעת שאין לה מה לחפש בהוראה. בושה!

 9. אני מנסה להתחבר למה שאת כותבת ומבין שמכל מה שכתבת אין בדיוק ערבות הדדית…יש פה כל אחד עושה לביתו…אם אני מנסה להתחבר לקו שלך אז אני יכול להכריז שאף אחד לא יציין אם הוא התחסן או לא וגם שכל אחד לא חייב לציין אם הוא נבדק ומנ תוצאת הבדיקה , שכל אחד לא יגיד איך הוא מרגיש או אם יש לו סימפטומים ושכל אחד יחליט אם הוא רוצה לעשות בידוד כן או לא. התוצאה היא אנרכיה מוחלטת וזו הסיבה שישנם חוקים…הבעיה היא שעדיין לא חוקקו חוק שמחייב אנשים להתחסן וחבל… העולם נמצא במצב קיצוני ונדרשים חוקים קיצוניים כדי להגן עלינו, על ילדינו ועל העולם כולו.
  ועוד נקודה למחשבה כשתשאלו את עצמכם האם אני בעד חיסון כן או לא… תשאלו את עצמכם מה דחפתם במשך שנים לגוף שלכם ולא שאלתם אם זה בריא…תשאלו את עצמכם אם בעבר כשהתחסנתם שאלתם מה מזריקים לכם ומה היה תהליך האישור לחיסון… תשאלו את עצמכם אם לפני טיסה לתאילנד האם ויתרתם על החופשה כי צריך להתחסן נגד מחלות שמעולם לא שמעתם… או שתשאלו את עצמכם מה יש בכדור אקמול שאולי פוגע בגופכם…
  הטרנד העכשווי של כולם והדיון כולו הוא התחסנות כן או לא וכולם מרגישים צורך להיות חלק ממנו, עזבו שטויות ותלכו להתחסן וכך ננצח את הנגיף ודי להיות פלצנים…

  1. מה הקשר לערבות הדדית??? גם מחוסן יכול להדביק, היחיד שהחיסון מגן עליו זה המחוסן, שיחלה ברמה קלה.

 10. גננת יקרה, החינוך של הילדים לא יותר חשוב מהבריאות שלהם. קורונה עשויה לגרום לבעיות התפתחות בילדים.
  ועכשיו כשקראתי את מה שכתבת, אני מתקשה לסמוך עלייך שגם תחנכי אותם כהוגן. טובתם אינה עומדת לפנייך. זה ברור.
  אני התחסנתי. ועשיתי את זה בריצה, למרות אי אלו ספקות לגבי ההשפעה של זה עלי. הסיבה שהתחסנתי למרות החשש מההשפעה – כי אין לי ספק שאני מעדיפה לחטוף בעצמי על פני הסיכון שאסען את הילדים שלי.
  את המוכרת בחנות אני לא שואלת אם התחסנה, אבל אני שומרת ממנה מרחק בטוח, מחטאה ידיים, ודורשת ממנה להרים את המסיכה – למען הילדים שלי!
  ואת גננת יקרה, מטפלת בילדים ללא מסיכה. שוהה איתם כל היום ואני לא שם לנעוץ בך מבט מאיים אם את השתעלת עליהם.

  גננת יקרה, אני לא יודעת מי את, אבל את לא צריכה לעסוק בחינוך ילדים. תני למישהי שאיכפת לה מהילדים להיות איתם.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.