"זהו רגע מרגש וניצחון גדול לתושבי רמת השרון"

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה קבעה אמש כי העירייה תגיש ערעור לבית המשפט העליון על החלטת בית המשפט המחוזי בנוגע לתוכנית הבנייה במתחם השתיל וסמכויות הוועדה בעתיד. ועד הפעולה של התושבים וסגני ראש העירייה מברכים על ההחלטה

שרון יונתן

מאבק ציבורי נוסף ברמת השרון נחל הצלחה, כאשר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברמת השרון החליטה אמש על הגשת ערעור לבית המשפט העליון כפי שפרסמנו לראשונה בעמוד הפייסבוק של "שרון און ליין". הערעור יוגש עד יום ראשון, המועד האחרון להגשתו, על החלטת בית המשפט המחוזי בנוגע לתוכנית הבנייה במתחם השתיל (בתמונה) מלפני כחודש וחצי, עם דרישה לסמכות עצמאית של הוועדה המקומית לקביעת צביון העיר בעתיד בנושאי בנייה.

טלי למדן יועצת נדל"ן

בתום דיון ארוך אמש בוועדה המקומית לתכנון ובניה תמכו בהגשת הערעור עשרה חברים: אבי גרובר, דוברת וייזר, יעקב קורצקי, מיכאל דורון, עידן למדן, רמי בר לב, רביד פלד, גיא קלנר, עופר קליך וירון גדות (החליף בדיון את רוני בלקין שהיה בניגוד עניינים מכיון שמתגורר בסמיכות למתחם השתיל). ארבעה נמנעו: דני לביא, באצ'י אלקובי, נטע זיו, ענבל דדון. צחי שריב וחגי כהן (ראש מועצת דרום השרון) לא השתתפו בהצבעה.

מאבק  התושבים תפס תאוצה בשבועות האחרונים בעיקר בקבוצת הפייסבוק "משמר התושבים למען רמת השרון" ועם התגייסות של נציגי ציבור מובילים ברחבי העיר ולא רק בשכונה המערבית. במועצת העיר הובילו את הנושא סגני ראש העירייה, דוברת וייזר וגיא קלנר.

דוברת וייזר, שהייתה מבין מגישי העתירה הראשונה לפני שבע שנים, אמרה אמש לאחר ישיבת הועדה: ״הערב הגיע לשיאו מאבק שאני מובילה לצידם של התושבים מזה שנים רבות, של תמיכה בתושבי המערבית ברמת השרון ולמען עצמאות תכנונית של הוועדה המקומית שלנו לתכנון ובנייה. פרויקט השתיל הוא אומנם הטריגר למהלך אבל בהחלטה הערב על הגשת ערעור לבית המשפט העליון הצביעה הוועדה המקומית על סמכותנו וזכותנו לתכנן את המרחב העירוני שלנו ולהגשים את חזון אורבני שמשקף את מגוון הרצונות של כלל התושבים בעיר״.

גיא קלנר, שתמך לאורך כל הדרך בעמדת התושבים, אמר: "שמח וגאה על המהלך הנחוש שהובלנו כתף לכתף עם תושבים מכל רחבי העיר. מזה שנים שאני וחברי מועצה נוספים, עומדים על כך, שעל העקרונות שלנו אנו מחויבים להילחם, בכל הכלים שעומדים לרשותנו. משמח היה לראות שלעיקרון עצמאות הועדה, יש תמיכה רבה בקרב חברי הועדה. כמובן שיש לנו עוד הרבה אתגרים גם במרכז העיר ובמזרחה והמאבק הזה, על עיקרון כה חשוב, יהיה רלוונטי גם בהתנהלות שלנו באזורים אחרים. עתיד העיר צריך להיות בידינו, ועל כך אנו מחויבים להילחם".

בוועד הפעולה של תושבי העיר לשמירה על צביון רמת השרון הביעו סיפוק רב מהחלטת הוועדה המקומית: "הערב ראש העירייה וחברי מועצת העיר הוכיחו שהם יכולים. יכולים לשים את הפוליטיקה בצד ולקבל החלטה נכונה שנותנת סיכוי למלחמה על זכות התכנון של הרשות המקומית את העיר. זהו רגע מרגש וניצחון גדול לתושבי רמת השרון, מכל שכונות העיר, שהתאחדו ונאבקו כדי שההחלטה תתקבל. המציאות בה מדי יום אנו מתעוררים לתוכנית חדשה שדורסת את העיר לא יכולה להימשך. כעיר, עלינו להילחם על הזכות לתכנן את העיר ולא להפקיר את הזירה לברוני נדל"ן ולוועדות מחוזיות וארציות. יש תחושה של סיפוק אדיר על הובלת מהלך עם חשיבות רבה לרמת השרון ולתושבי העיר. המאבק הזה מוכיח שלתושבים יש הרבה מאוד כוח ואפשר וצריך לתעלו למטרות חשובות וערכיות".

קבוצת ז'אן שיווק נדלן מחפשים דירת 5 חדרים? צורי ונעמי

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" הרצליה לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" רמת השרון לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" כפר שמריהו לחץ כאן

להצטרפות לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

להצטרפות לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

2 thoughts on “"זהו רגע מרגש וניצחון גדול לתושבי רמת השרון"”

  1. חבל מאוד שדואגים לצביון העיר רק בצד אחד של העיר. כשבנו מגדלים במורשה ועדיין בונים אף אחד לא רץ לעליון….. כנראה שבעלי הממון שגרים ב״צד הנכון״ של רמת השרון שווים יותר וצריך לשמור על ערך הבתים הפרטיים שלהם ולשמור על איכות החיים שלהם בעוד שבמורשה על טעות החיים ירדה. מגדלים, בעיות תנועה ופקקים. יש דרג ויש…..

  2. איכס גועל נפש של רשות מיקומית מעניין שבמורשה זרקו עליינו 1000 ואני לא אמשיך מה.. עיר של העשירון העליון וכל השאר לא רלוונטים!!
    כל מגדל במורשה לא פחות מ20 קומות ועוד צמודים לבתי קרקע, פרטיות אין לנו!!!! כניסה מצומת מורשה אין לנו בקושי יציאה ממורשה יש לנו..
    אזור תעשיה שנראה כמו פח שכל בוקר תקוע ממשאיות שעומדות באמצע הכביש בקיצור זלזול בתושבי מורשה!!!

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.