עצומה: למנוע מיהורם גאון את תואר יקיר העיר רמה"ש אם לא יתנצל על דבריו

תושבים ברמת השרון מתנגדים לבחירתו של יהורם גאון ליקיר העיר בעקבות דברים שאמר לפני כשלוש שנים בראיון עיתונאי נגד המתנגדים לגרעין התורני וישיבת ההסדר רמת השרון. אבי גרובר: "אני לא רוצה לחיות במדינה בה שופטים אומנים לפי דעותיהם. תרומתו של יהורם גאון לתרבות העברית והישראלית אינה מוטלת בספק"

שרון יונתן

מחלוקת ברמת השרון סביב בחירתו של הזמר יהורם גאון לאחד מששת יקירי העיר, שבחירתם אושרה במועצת העיר לפני כשבועיים וחצי. גאון היה הבחירה האישית של ראש עיריית רמת השרון, אבי גרובר (בתמונה ביחד), כפי שהדבר מתאפשר על פי חוק.

שלומי שבן והפסנתר. הרבה שירים ולא מעט סיפורים. מופע מיוחד. תאריך 28.01.2021 שעה 21:00. בפייסבוק

תושבים בעיר זועמים על בחירתו של גאון בשל ציטוט מראיון שנערך איתו לפני כשלוש שנים, באוקטובר 2017, לעיתון "מעריב" ושהופיע גם באתר "ערוץ 7". בראיון תקף גאון, תושב רמת השרון, במילים חריפות את הפעילות של גורמים חילוניים ברמת השרון כנגד הגרעין התורני וישיבת ההסדר והשווה את פרסומיהם ל'דר שטירמר', שבועון שהיה חלק מהתעמולה הנאצית.

גאון אמר בראיון ל"מערי"ב: "יש פה אנשים שונאי ישראל, שכאשר הם רואים אחד כזה (אדם בעל חזות דתית) הם מקבלים פלצות. אז הם מאיימים עליו שהוא יסתלק מפה. כבר קיבלתי מסרונים על כל מיני טיפוסים מוזרים, המסתובבים ברמת השרון מתוך רצון לשנות את צביונה של המושבה ויש לסלק אותם מפה. וואללה, כשאני קורא את זה, זה מזכיר לי את ה'דר שטירמר' האנטישמי מפעם".

בעצומה שעלתה אתמול תחת הכותרת "תואר יקיר רמת השרון על תנאי" ושעלייה חתמו כבר 108 תושבים, דורשים יוזמיה כי גאון יתנצל על דבריו כדי לזכות בתואר המכובד. מתוך העצומה: "אנו החתומים מטה דורשים שהענקת תואר יקיר רמת השרון לזמר יהורם גאון תותנה בהתנצלותו הכנה והחד משמעית על שהישווה ציבור של תושבי העיר שהפגין ומחה כנגד ישיבה תורנית בעיר העוסקת בקידום ערכי הדתה לתעמולה הנאצית בגרמניה".

עוד נכתב בעצומה: "אנחנו החתומים מטה רואים בהשוואה מעין זו חציית קו אדום והתבטאות שאין לה מקום בחברה הישראלית בכלל וברמת השרון בפרט. הציבור אליו כוונה ההשוואה מכיל בתוכו דורות של משפחות ניצולי שואה, ציבור שהביע את מחאתו על פגיעה בערכיו ובזכותו לחופש מכפייה דתית כלשהיא. כאזרחי מדינת ישראל שרבים ביננו הם תושבי רמת השרון או בני המקום לא נוכל להשלים עם השוואה בוטה זו המכפישה ציבור אזרחים הממלאים את חובתם המצפונית במסגרת כללי הדמוקרטיה במדינה וזכות המחאה אם תעניק את התואר לזמר הנ״ל לפני שיתנצל בפומבי ויביע חרטה כנה וחד משמעית על ההשוואה הנ״ל".

פנייה בנושא העביר גם חבר מועצת העיר רמת השרון, ירון גדות, לראש עיריית רמת השרון, אבי גרובר, תוך שהוא דורש לבטל את בחירתו של גאון כיקיר העיר. גדות לגרובר: "דווקא בימים אלה כשהשיח הציבורי חוצה את כל הגבולות בקיצוניותו, לא יעלה על הדעת שרמת השרון תפאר אדם אשר חצה את כל הגבולות והכפיש בצורה כה מכוערת חלק גדול מתושבי העיר. אני מבקש לציין שרבים מבין תושבי רמת השרון, המתנגדים לפעילות הגרעין התורני, הם בכירים לשעבר בצה"ל ובמערכות ביטחוניות אחרות וחלקם ממשפחות שכולות. כל אלו הפכו לנאצים בהתבטאויותיו של מר גאון. יתרה מזו, בכל השנים האחרונות לא שמענו ממר גאון כל התנצלות או חזרה בו מהדברים החמורים שאמר. יהורם גאון אינו ראוי להיות יקיר העיר רמת השרון. אני קורא לך לבטל את הענקת פרס יקיר העיר לאדם זה כיוון שהענקת מעמד זה למר גאון תמיט קלון על העיר ותפגע קשות ברבים מתושביה. משיחות עם חברי מועצת העיר נראה לי שרבים מהם וגם חברים בועדת יקירי העיר שותפים לעמדה זו. ככל שלא תבוטל הבחירה שלך במר גאון בו נאלץ לפעול במסגרת מועצת העיר לביטול ההחלטה, מה שיגרום לנזק תדמיתי גדול יותר".

בן רז לוגשי - משפחת רז נדל"ן

גרובר: "יהורם גאון ראוי לפרס יקיר העיר"

ראש עיריית רמת השרון, אבי גרובר, מסר בתגובה: "מאז שנכנסתי לתפקיד, אני מקפיד לבחור יקירי עיר שתרומתם אינה לעיר בלבד אלא למדינת ישראל כולה. בחרתי באלוף שייקה גביש, באשת המחול והתיאטרון דורית שומרון ובשי ראשוני שפעל ללא לאות להעלות את המודעות למחלת הals. בנוגע לבחירה הנוכחית, אני לא רוצה לחיות במדינה בה שופטים אומנים לפי דעותיהם, אלא נותנים להם להביע אותה גם כאשר היא אינה נוחה. תרומתו של יהורם גאון לתרבות העברית והישראלית אינה מוטלת בספק. הוא אחד מגדולי אומני הזמר בישראל ותושב ותיק ברמת השרון. אי לכך, אני חושב שראוי לתת לו את פרס יקיר העיר. ללא כל קשר, אני מתנגד באופן מוחלט להכנסת השואה לשיח הציבורי בכל הקשר ביקורתי. השואה הייתה אירוע שאין שני לו בתולדות האנושות, וכל השוואה לאירועים יומיומיים היא זילות השואה ואסור שתאמר".

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" הרצליה לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" רמת השרון לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" כפר שמריהו לחץ כאן

להצטרפות לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

להצטרפות לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

4 thoughts on “עצומה: למנוע מיהורם גאון את תואר יקיר העיר רמה"ש אם לא יתנצל על דבריו”

 1. לכל השמאלנים שצועקים בכיכרות יהורם גאון הוא ליכודניק משלנו ולכן אתם שונאים אותו

 2. יהורם גאון הוא זמר העם הוא זמר נשמה הוא אומן ושחקן בחסד עליון ולכן מגיע לו התואר .
  לדעתי באותה מידה שהעיריה תעניק לו את תואר יקיר העיר העיר רמתה״ש תתכבד ותתגאה בהסכמתו לקבל את התואר .
  ממליץ בכל לב להעניק לו את התואר ולדחות על הסף שקולים לא עננניים.
  יעקב פרץ סא״ל (מ) שהיה ממ ראש ענף הווי ובידור במלחמת ששת הימים והפעיל את יהורם גאון להופעות בפני חיילי צה״ל בקווים הקדמיים

 3. יהורם גאון אחד הזמרים הטובים שהנכיל תרבות ישראלית טובה לכול עם ישראל והופיע לפני חיילים ‏והרים את המורל איש יקר בהוקרה סימה הדר

 4. יהודם גאון זמר של העם , אמן בנשמה , הופיע לפני חיילי צה'ל
  במלחמות ישראל, איש אהוב שתרם לתרבות הישראלית,
  שמשירי ארץ ישראל היפה. יהורם האדם שמגיע לו לקבל פרס יקיר העיר ..

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.