"החלטה הזויה ומכעיסה": הורי תלמידי כיתות ג' זועמים על ביטול הצהרונים

ההורים קיבלו בימים האחרונים הודעה לפיה החל מהיום לא יתאפשר לאחד בין קפסולות בכיתות ג' לצהרון אחד. ההורים זועמים: "מה מצפים מאיתנו? שנעבוד עד 12:30? שילדים בני 8 ילכו לבד הבייתה?" העירייה בתגובה: "את תלמידי כיתה ג לא ניתן, על פי החלטת משרד הבריאות ומשרד החינוך, לערבב בין הקפסולות"

שרון יונתן

שלושה שבועות לאחר חזרתם ללימודים של כיתות א' עד ד' קיבלו בימים האחרונים הורים לילדים בשכבה ג' במספר בתי ספר יסודיים הודעה שהכעיסה אותם מאוד – הצהרונים נסגרים.

מרכז מתחברים מתנות לחג

בהודעה שקיבלו אתמול הורי שכבת ג' באחד מבתי הספר היסודיים בהרצליה נכתב: "לאור החלטת המדינה על מעבר ללימוד בכיתות אם ואי חיבור קפסולות בכיתות אנו נאלצים לפר קבוצות שבהן היה חיבור ממספר קפסולות. על פי החלטת העירייה, ככל שבקפסולה שלכם יש 11 ילדים או פחות, לא תתקיים בה קבוצת צהרון, החל ממחר יום ג'. זוהי החלטה לא פשוטה. לכן, היא נידונה בדיונים ארוכים עם ועד ההורים העירני ואגף החינוך ששקלו אל מול קיום הצהרונים גם את הרצון להימנע מהפיכתה של הרצליה לעיר כתומה על ידי גידור וצמצום הסיכון".

אמא לתלמיד בכיתה ג' הסבירה אתמול ל"שרון און ליין" את כעס ההורים: "יש מאות הורים שזועמים על ההחלטה ההזויה, התמוהה והמכעיסה של העירייה. עד עכשיו בכיתות ג' איחדו בין הקפסולות ופתאום הוחלט שזה מסוכן? לא היה אף מקרה של הדבקה בצהרונים או גנים מהחרה מתחילת נובמבר אז מה פתאום נלחצו עכשיו בעירייה? דבר נוסף, לא יתכן שמודיעים לנו היום בצהריים שממחר אין צהרון. איזה מין דבר זה להודיע מהיום למחר שהצהרון מבוטל? השאירו מאות הורים מהיום למחר בלי פתרון. רובם ילדים עדיין לא בני 9 ולא יכולים לחצות כביש, משמעות הדבר שאחד ההורים צריך כבר בשעה רבע לאחת להגיע לאסוף את הילדים מבית הספר".

אמא נוספת אמרה: מה מצפים מאיתנו? שנעבוד עד 12:30? שילדים בני 8 ילכו לבד הבייתה? אם זו ההחלטה של העיריה אז שהעירייה תממן את ההפרש הנדר ויפתחו את הקבוצות. זה ידוע שבכיתה ג' יש פחות ילדים בצהרון וזה בלתי אפשרי להגיע לכמות הנדרשת על פי דרישת העירייה. העירייה יכולה להתקין מחיצות שקופות בכיתות הצהרון והקפסולות הקיימות כצהרון ישמרו. האם לעירייה יש נתוני הדבקות מאז שהם חזרו"?

מהעירייה נמסר בתגובה: "את תלמידי כיתה ג לא ניתן, על פי החלטת משרד הבריאות ומשרד החינוך, לערבב בין הקפסולות. לכן, במקום בו ההרשמה היא של פחות מ-12 ילדים לא ניתן לפתוח קבוצה".

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" הרצליה לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" רמת השרון לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" כפר שמריהו לחץ כאן

להצטרפות לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

להצטרפות לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.