שינויים ושיפורים בקווי השירות של מטרופולין באזור השרון

במסגרת תכנית ארצית של משרד התחבורה ונתיבי איילון לייעול רשת קווי האוטובוסים בישראל, יחולו שיפורים ושינויים בקווי השירות של מטרופולין באזור השרון, החל מיום שישי הקרוב

שרון יונתן

בשורה טובה למשתמשי התחבורה הציבורית באזור השרון: במסגרת השינויים של קווי מטרופולין יתוגברו משמעותית חלק מקווי השירות ובקווים נוספים יעודכנו מחדש מסלולי הנסיעה. ממטרופולין נמסר כי ציבור הנוסעים מוזמן להתעדכן בשינויים המתוכננים, טרם הגעתם לתחנות, על מנת לוודא כי הנסיעות המתוכננות יוצאות כסדרן.

עו"ד רונן צ'יניאו

השינויים החדשים באזור השרון

חדש – קו פרמיום 222 בין כפר-סבא להרצליה:  הקו יחבר בין כפר סבא להרצליה ויעבור דרך כביש 531. הקו יקצר משמעותית את משך הנסיעה בין שתי הערים, ויהווה חלופה מהירה לקו 29, הנוסע כמאסף דרך העיר רעננה. הקו יופעל באמצעות אוטובוס בינעירוני, על מנת לאפשר לנוסעים אחסון נוח של חפצים או גלשנים. הקו יופעל בכל ימות השבוע, בימים א'-ה' בתדירות של 15-30 דקות, בימי ו' בתדירות של 10-45 דקות, ובמוצ"ש בתדירות של 10-12 דקות.

שינויי מסלול בקווים 510, 504, 524: מסלולי הקווים יקוצרו, כך שהנסיעה תחל ותסתיים בתחנת הרכבת 'סבידור' בתל אביב ולא בתחנה המרכזית. נוסעים המעוניינים לנסוע לתחנה המרכזית בתל-אביב יוכלו לעשות שימוש בקווים501  ו- 525. בנוסף, תתוגבר תדירות הנסיעות בקו 510.

הפסקת פעילותו של קו 502: פעילות הקו תבוטל אולם חלופות הבוקר תועתקנה לקו 501.

הגברת תדירות בקו 501: תדירות הנסיעות בקו תתוגבר לאורך שעות הפעילות. בנוסף, תכלול הנסיעה בקו זה גם מעבר בתחנת הרכבת בהרצליה.

שינויי מסלול בקווים 570, 575: מסלולי הקווים ישתנו והם יחלו ויסיימו את נסיעתם במסוף רידינג בנמל תל אביב, בהתאמה לכיוון הנסיעה. בעקבות השינוי, קו 570 לא יעבור ברחוב אבן גבירול בתל אביב. נוסעים המעוניינים להגיע לרחוב אבן גבירול, יוכלו להתנייד באמצעות קו 249, הנוסע בין הוד השרון לת"א.

מרכז מתחברים מתנות לחג

שינוי מסלול והגברת תדירות בקו 561: תדירות הנסיעות בקו תתוגבר לאורך שעות הפעילות.בנוסף, יעודכן מסלול הקו כך שהנסיעה בו תחל ותסתיים בתחנת הרכבת קריית אריה בפ"ת, בהתאם לכיוון הנסיעה. הקו לא ימשיך את נסיעתו לכיוון תל-אביב, ועל כן נוסעים המעוניינים להגיע מהוד השרון לפ"ת בדרך מהירה יותר, יוכלו להתנייד באמצעות קו 565.

שינויי מסלול והגברת תדירות בקו 565: תדירות הנסיעות בקו זה תתוגבר משמעותית, והוא אף יופעל לראשונה גם בימי שישי ובמוצ"ש. בנוסף, יחול שינוי במסלול הקו כך שהנסיעה בו תחל ותסתיים בתחנת הרכבת סוקולוב בהוד השרון, בהתאם לכיוון הנסיעה. בחלק מנסיעות הקו, תחל ותסתיים הנסיעה בשכונת גיל עמל.

הפסקת פעילות הקווים 571,502: פעילותם של קווים אלה תבוטל אולם בפני הנוסעים עומדות האופציות הבאות: כל חלופות הבוקר של קו 502 תועתקנה לקו 501 ללא שינוי בשעות הנסיעה. לצד זה, במקום קו 571 ניתן להתנייד באמצעות קו 42, הנוסע בין כפר-סבא לפתח-תקווה, או באמצעות קו561, הנוסע בין כפר-סבא לבית החולים בלינסון / קריית אריה.

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" הרצליה לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" רמת השרון לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" כפר שמריהו לחץ כאן

להצטרפות לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

להצטרפות לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

One thought on “שינויים ושיפורים בקווי השירות של מטרופולין באזור השרון”

  1. מדוע אין אוטובוס בין רמת השרון להוד השרון . לרבים מרמת השרון יש משפחה בהוד השרון ולא לכולם יש רכב. אשמח לקבל תגובה.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.