פרשת השתיל: ההכרעה על הגשת הערעור תתקבל ביום רביעי

גורל הערעור לבית המשפט העליון בנושא תוכנית הבניה במתחם השתיל יוכרע בדיון שיתקיים בוועדה המקומית ביום רביעי. התושבים מקווים שיוגש הערעור ובתוך כך מתרחב המאבק הציבורי לשמירת צביונה של העיר. העירייה בתגובה: "להבנת העירייה יש נוסח המוסכם על כלל הצדדים והוא יובא על ידי ראש העירייה להחלטת הועדה המקומית"

שרון יונתן

עשרה ימים לפני המועד האחרון (29 בחודש) לאפשרות הגשת הערעור לבית המשפט העליון בנושא תוכנית הבניה השתיל ותושבי המערבית עדיין נמצאים בחוסר וודאות וזאת מאחר שעדיין לא התקבלה ההחלטה האם לערער על פסיקת בית המשפט המחוזי שדחה, כזכור, את עתירות העירייה והתושבים.

לידרס סוכנות תיווך בהרצליה

החלטה כזאת תתקבל בדיון שיתקיים בוועדה המקומית לתכנון ובניה ביום רביעי הקרוב. הדיון יצא לפועל בעקבות לחצים כבדים שהפעילות נציגי תושבי המערבית ושני סגני ראש העירייה, דוברת וייזר וגיא קלנר. התושבים מדגישים כי הגשת הערעור לבית המשפט העליון הוא בנושא דריסת רשויות התכנון את הרשות המקומית בתוכנית שתיל ובכלל.

פגישות שהתקיימו השבוע ובסוף שבוע שעבר בין נציגי מטה המאבק על צביונה של רמת השרון לבין ראש העירייה, אבי גרובר ומהנדסת העיר, בעניין אופי הבינוי המתוכנן בתכנית "שתיל", הסתיימו ללא תוצאות. בפגישות חזרו חברי ועד הפעולה, על קביעתם כי יש לשנות את תוכנית הבנייה של שכונת "שתיל" אשר נותנת עדיפות לשטחים ירוקים והימנעות מעומסי ורעשי תנועה של תושבי השכונה העתידית על חשבון הפרטיות ואיכות החיים של תושבי השכונות הקיימות.

כזכור, התכנית הנוכחית כוללת הקמת 285 יח"ד במבנים בני 8 עד 12 קומות בשטח שמדרום לרחוב ז'בוטינסקי במערב העיר (בתמונה), בעוד שמדיניות העירייה בפרויקטים של התחדשות עירונית במרכז ומערב העיר היא לשמר על גובה של 4-5 קומות. 

המאבק הציבורי מתרחב

בתוך כך, שכונות נוספות ברמת השרון מצטרפות למאבק על צביונה של העיר. השבוע הודיע מיקי מחבובי על הצטרפותו כנציג מזרח העיר לנציגי השכונות המערביות בוועד משותף, שמטרתו שמירה על צביון העיר רמת השרון. בנוסף, הוקמה קבוצת וואצאפ בשם "שומרים על צביון רמת השרון" שאליה הצטרפו כבר מעל 100 תושבים.

לדברי ועד הפעולה:  "גרובר הוא ראש העירייה של כל רמת השרון. אנו מצפים שיפעל על פי עמדותיו המוצהרות והבטחותיו לאורך שנים. כל בניה חדשה ברמת השרון צריכה להיות סבירה ובהתאם לצביון רובעי העיר השונים. גרובר יכול, הוא יודע מה לעשות, הוא חייב לשמור על כל רמת השרון ירוקה וללא מפלצות נדל"ן. העתירה לעליון אינה בנושא שתיל אלא על זכותה של העיריה לתכנן את העיר. באשר לטענה לנוסח מוסכם בין הצדדים – הועד אינו צד לשום נוסח מוסכם הקשור לתכנית שתיל. במידה והיזמים הגיעו להסכמה עם העיריה על מתווה בינוי שפוי בשכונת שתיל, באופן שאינו פוגע בפרטיות התושבים, נשמח להתעדכן".

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

מהעירייה נמסר בתגובה: "להבנת העירייה יש נוסח המוסכם על כלל הצדדים. הנוסח יובא על ידי ראש העירייה להחלטת הועדה המקומית לתכנון ובניה ביום רביעי הקרוב".

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" הרצליה לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" רמת השרון לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" כפר שמריהו לחץ כאן

להצטרפות לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

להצטרפות לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

3 thoughts on “פרשת השתיל: ההכרעה על הגשת הערעור תתקבל ביום רביעי”

  1. הפסיקו לטעון שמדיניות העירייה בפרויקטים של התחדשות עירונית במרכז העיר היא לשמר בנייה בגובה 4-5 קומות! על פי תכנית רש/ 3838 העירייה מאפשרת הריסה מקרית של מבנים ברובע הדר ובניית מבנים בגובה 8 קומות + 3 מרתפי חנייה במקום! כל זה ללא אפשרות לתכנון כולל ושיפור תשתיות. בתכנון כולל של מתחם מגורים חדש ניתן לבנות בנייה רוויה שתעמוד בסטנדרטים ראויים בניגוד לדחיסת בניינים גבוהים לתוך מרקם קיים בעל אופי אחר.

  2. האם תושבי המערבית יאבקו עם תושבי מורשה למניעת בניית מגדלים נוספים ומפלצות כמו שמתכננים בפינוי אלקו או שהם הם ותושבי מורשה יסבלו לבד מהגודש שיהיה בשכונתם

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.