חברי האופוזיציה: לקיים דיון במועצה על עתיד שדה התעופה בהרצליה

סוגיית פינויו של שדה התעופה בהרצליה חזרה שוב לראש סדר היום הציבורי. חברי האופוזיציה דורשים לקיים דיון במועצת העיר על מנת לקבוע את עמדתה הרשמית של העירייה ביחס לשדה התעופה

שרון יונתן

נמשך המאבק על עתיד שדה התעופה בהרצליה (בתמונה): שבעת חברי מועצת העיר מהאופוזיציה (סיעות: החופש לבחור, יש עתיד בהרצליה, קהילה צעירים וסביבה נטו) יעלו בישיבת המועצה שתתקיים ביום שלישי הצעה לסדר לפיה: "לא יאוחר מה-20 לנובמבר תדון מועצת העיר בהרחבה במדיניות העירייה לגבי השארת או פינוי שדה התעופה בעיר, והמשמעויות של כל החלטה וחזון תואם לכל החלטה שתוסכם. בהתאם תתקבל החלטה חדשה שתשקף את עמדת העירייה הרשמית ביחס לשדה התעופה". עוד נכתב בהצעה כי "מועצת העיר תנהל קודם כל דיון עקרוני בו ישמעו קולותיהם של כלל חברי המועצה ובהתאם לכך תפעל וועדת התכנון והבנייה או וועדת המשנה שלה בהתאם".

טלי למדן יועצת נדל"ן

סוגיית פינויו של שדה התעופה בהרצליה חזרה שוב לראש סדר היום הציבורי בשל התנגדויות תושבים, העירייה וחברי האופוזיציה בגין תוכניות הבנייה המקודמות על שטחו, רצון של מרבית תושבי העיר להשארת השדה כפי שעולה מסקר שנעשה ואותו פרסמנו לאחרונה ב"שרון און ליין" ובשל ההתפתחות האחרונה: שיתוף הפעולה המשפטי בין שלושת ראשי הרשויות (הרצליה, רעננה וכפר שמריהו) לפינויו של השדה ממקומו.

בהצעתם כתבו חברי המועצה מהאופוזיציה: "תוכניות בנייה אלה, המקודמות בימים אלה, תפגענה באופן משמעותי באיכות חייהם של תושבי העיר, למרות זאת טרם התקיים דיון עקרוני במועצת העיר על נושא כה חשוב. בימים אלה, בהם  מתקיים הליך התנגדות לתוכנית, ניכר כי פעולותיו של העומד בראש עיריית הרצליה מסייעות בפועל להתקדמות תוכנית זו וההתקדמות בנייתם של עשרות אלפי יחידות דיור והוא פועל לפינוי שדה התעופה. ישנן מספר אופציות באשר לשדה התעופה בהרצליה. אך דיון במועצת העיר, בקרב נבחרי העיר ושמיעתם עמדתם טרם התקיים".

עוד כתבו בהצעתם: "ישנן אופציות רבות כמו השארת השדה בהרצליה, בינוי מופחת, שילוב של שדה התעופה יחד עם קידום תוכניות חינוכיות שמשלבות את פעילות השדה, תוכנית משולבת בין השדה לבין בינוי מופחת, יצירת אזור לימודי בשיתוף המרכז הבינתחומי, הפעלות משפחתיות והפיכת השדה ופעילותו למוקד אטרקטיבי לפעילויות משפחתיות וקהילתיות סביבו".

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

2 thoughts on “חברי האופוזיציה: לקיים דיון במועצה על עתיד שדה התעופה בהרצליה”

 1. התעוררו בבקשה
  השאירו השדה בהרצליה
  תעשו פינוי בינוי ולא הריסת שטחים ירוקים
  ברגע ששדה התעופה יוזז אין ולא תהיה הגבלת גובה
  זו תהיה בכיה לדורות
  🙏🙏🙏🙏🙏

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.