דונלד טראמפ או ג'ו ביידן: במי תומכים נבחרי הציבור שלנו?

לרגל הבחירות לנשיאות ארצות הברית פנינו לחברי מועצת העיר של רמת השרון ושאלנו אותם במי הם תומכים ומדוע. התשובות המעניינות לפניכם

שרון יונתן

הבחירות המקומיות בישראל יתקיימו עוד שלוש שנים בדיוק והבחירות לכנסת, אתם יודעים, לא בדיוק ידוע מתי. אז עד שזה יקרה, החלטנו לאתגר את חברי מועצת העיר של רמת השרון בשאלה הכי אקטואלית שעל הפרק: מי הם רוצים שיבחר לנשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ או ג'ו ביידן, ומדוע. לפניכם התשובות של חברי המועצה שנענו לאתגר:

קבוצת ז'אן שיווק נדלן. מחפשים דירה חדשה בהרצליה? צורי ונעמי

דוברת וייזר, סגנית ומ"מ ראש העירייה: "דונלד טראמפ הוא אדם מאוד בוטה ומביע את דעותיו באופן שאינו מכבד אנשים באשר הם. אני מתנגדת בפרט לדעותיו והיחס שלו כלפי נשים – באופן בו הוא שם אותן בצד כעקרות בית, עברנו הרבה מאז. מהסיבות האמורות, אם הוא היה מתמודד על רשות הממשלה בישראל, אין סיכוי שהוא היה מקבל את הקול שלי. יחד עם זאת, הוא פועל ועושה רבות למען יהודי ארצות הברית ובעיקר עומד לצידה של מדינת ישראל בכל הסוגיות המשמעותיות למדינה, לכן אני מעדיפה שהוא ייבחר כנשיא הבא של ארצות הברית".

יעקב קורצקי, סגן ראש העירייה: "התקווה שלי היא לבחירתו של הנשיא המכהן, דונלד טראמפ, זאת מפני שלטעמי הוא הוכיח את עצמו בכך שעשה לא מעט צעדים למען ישראל. כאדם וכיהודי, יש לי חובת הכרת הטוב לנשיא טראמפ על המעשים שעשה עבורנו (מאותה הסיבה גם כשחלה בקורונה, התפללתי לשלומו) וזה הזמן להחזיר לו טובה. גם העובדה כי לטראמפ יש בת שהתגיירה ונכדים יהודיים, מגדילה אותו בעיני ונותנת לו עוד קרדיט בלב היהודי שלי".

גיא קלנר, סגן ראש העירייה: "כישראלי, בגלל האינטרסים הישראלים והגיבוי המוחלט שאנחנו מקבלים אז אני תומך בטראמפ. כבן אדם, כתושב הגלובוס הזה, אני תומך בביידן. אם לא הייתי אינטרסנט לאינטרסים הישראלים אז אני חושב שביידן הוא אדם הרבה יותר נכון להנהיג את העולם החופשי. התפיסות שלנו והמדיניות שלו הן הרבה יותר נכונות עבורי ועבור העולם כולו ולכן אני חצוי".

ירון גדות: "כמו 75% מהיהודים באמריקה גם אני מעדיף את ביידן. אני כמובן מזדהה יותר עם הערכים הדמוקרטיים אבל עוד יותר מכך סולד מהאישיות המפלגת והמביישת של טראמפ".

ענבל דדון: "הייתי רוצה שטראמפ ינצח כיוון שהמדיניות שלו בכל הנוגע לענייני המזרח התיכון הוכיחה עצמה במיוחד לאור עובדת חתימת הסכמי השלום. כהונה נוספת תוכל להבטיח יציבות במזרח התיכון ובמוקדי סכסוך בעולם".

מתאמנים בלי תוצאות? יעל רותם דיאטנית קלינית!

עידן למדן: "ביידן כמובן. ארבע שנים עם טראמפ הן די והותר. לא מזלזל בהסכמים המדיניים עם האמירויות, בחריין וסודאן, וגם לא בידידותו כלפי ישראל בסה"כ. אבל בואו לא נשכח שטראמפ, כמו טראמפ וכמו גם ידידו מבלפור, דואג קודם כל לטראמפ, ושברית האינטרסים הפוליטית שלו עם נתניהו, לצד שלום תמורת מטוס גם תקעה בחדווה כל סיכוי לפתרון צודק וסביר של הסכסוך עם הפלסטינים. העימות הזה הוא כאן ועכשיו, ולא הולך לשום מקום. הוא יסוד הסכסוך, שלא ייעלם עד שייפתר. ועוד לא אמרנו מילה על הבורות, היהירות, הפגיעה המוצהרת בסביבה והזלזול המופגן בערכים דמוקרטיים. בקיצור, ביידן".

מיכאל דורון: "לא מקנא באמריקאים. הם צריכים להיות מאד מודאגים היום. טראמפ הוא בחירה איומה. חסרת אחריות. לאמריקה ולעולם כולו. ביידן הוא ברירת מחדל. במלוא מובן של המילה מחדל. אפור נטול כריזמה. בקיצור רק לא טראמפ. ולהתפלל חזק: בשני המקרים כל תסריט בלהות אפשרי".

באצ'י אלקובי: "אני מקווה שג׳ו ביידן ינצח בבחירות לנשיאות בארצות הברית. ארצות הברית המעצמה החשובה ביותר בעולם ומן הראוי שיהיה לה מנהיג שראוי להערכה מודל חיקוי שמשדר ממלכתיות, בעל תפיסת עולם ליברלית קבלת האדם כפי שהוא ללא יחס לגזע מגדר והעדפה מינית ומשדר ממלכתיות. כל המאפיינים הנ"ל אני מוצאת בג׳ו ביידן".

רמי בר לב: "אני תומך בטראמפ, רק בשביל לסיים את רוב המהלכים שהתחיל בכל הנוגע לישראל".

קרדיט לתמונת גו' ביידן: Photo by Barack Obama on Foter.com / CC BY-NC-SA

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.