חבר המועצה איל פביאן קורא לשקיפות מלאה של נתוני תחלואת הקורונה במערכת החינוך

פביאן יעלה הצעה לסדר בישיבת המועצה מחר ובה יציע לעירייה לפרסם בשקיפות מלאה את נתוני תחלואת הקורונה המלאים של תלמידים ועובדי הוראה תוך שמירת פרטיותם ובנוסף להכין תכנית רמזור עירונית

שרון יונתן

על רקע חזרת מערכת החינוך לפעילות, יעלה איל פביאן (בתמונה), חבר מועצת העיר הרצליה, הצעה לסדר בישיבת מועצת העיר שתתקיים מחר (שלישי) ובה יקרא לעירייה לפעול בשקיפות מלאה לגבי כל מה שקשור לתחלואת הקורונה במערכת החינוך, על כל מרכיביה.

מרכז מתחברים מתנות לחג

פביאן גורס בהצעתו: "כדי שתהיה למשפחות ולתושבים תמונה מלאה – נדרש כי העירייה תפרסם באופן שוטף נתוני תחלואה וכאלה הקשורים בה ובהשלכותיה באופן שקוף ומפורט לתושבים, כפי שמשרד הבריאות נותן חתך עירוני. ניתן לעכב מעט את פרסום הנתונים השוטפים כדי לשמור על פרטיות אם נדרש".

בהצעתו מציע פביאן כי עיריית הרצליה תפרסם באופן שוטף ובאופן מקוון בכל האמצעים והערוצים העומדים לרשותה את הנתונים הבאים: עבור כל מסגרת לימודית או חינוכית ושכבת לימוד בעיר – מספר התלמידים המאומתים, מספר התלמידים בבידוד, מספר עובדי ההוראה המאומתים וכמה מהם בבידוד, חתך מידע של מקור ההדבקה (מוסד הלימוד, חוג עירוני, פגישה עם חברים, הדבקה במשפחה).

בנוסף, מציע פביאן כי עיריית הרצליה תכין ותפרסם "תוכנית רמזור" עירונית אשר תכלול יעדים עירוניים שקופים וידועים מראש, באילו נתונים העירייה עוצרת כל פעילות חוגים או פעילויות אחרות.

פביאן מסביר מדוע הצעתו נחוצה והכרחית: "יש אמנם עד כה פרסומים פה ושם על מאומתים במערכת החינוך, אבל רב הנסתר על הגלוי ואין סיבה שהנתונים יהיו חסויים מן התושבים, מדובר בענייני ציבור. איך יוכלו לקבל החלטה – על חוגים למשל – בלי שתהיה תמונה מלאה? העניין יסייע גם לתיאומים מול מוסדות החינוך והחוגים הספציפיים בכל הנוגע לפעילות ולתשלומים ועוד. בפועל אנחנו עדים לכך שבשטח יש עיכוב של כמה שבועות בקריאת מפת ההתפשטות.

לעירייה יש את כל האמצעים והערוצים לפרסם לציבור את הנתונים באופן שוטף – ברשתות החברתיות השונות באתר האינטרנט העירוני ועוד כפי שיוצאים "מבזקי קורונה". כשמספקים לתושבים מידע על פעילויות מוצעות שונות ללא הנתונים הנ"ל, לא מאפשרים להם לנתח את המצב ולקבל החלטות מתאימות. גם ההחלטות העירוניות על עצירת חוגים או פעילויות אחרות צריכות להיות ברורות ושקופות".

לא עוד חלומות רעים ומחשבות מפחידות - מרכז מתחברים

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" הרצליה לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" רמת השרון לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" כפר שמריהו לחץ כאן

להצטרפות לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

להצטרפות לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.