תכנית השתיל: העירייה תערער לעליון על פסיקת בית המשפט המחוזי

שבוע וחצי לאחר דחיית הערעור של העירייה והתושבים בבית המשפט המחוזי בעניין תכנית הבנייה במתחם השתיל בשכונה המערבית, החליטה העירייה להגיש ערעור לבית המשפט העליון

שרון יונתן

לא סוף פסוק בעניין תכנית "השתיל": עיריית רמת השרון תערער לבית המשפט העליון על פסק הדין של בית המשפט המחוזי, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, בעניין פרויקט הבנייה במתחם "השתיל" בשכונה המערבית.

מרכז מתחברים מתנות לחג

כזכור, בתחילת שבוע שעבר פרסמנו ב"שרון און ליין" כי שופטת בית המשפט המחוזי, מיכל אגמון גונן, דחתה את העתירה שהגישו העירייה והתושבים ובכך אישרה את תכנית הבנייה להקמת 285 יחידות דיור במבנים גבוהים על שטח של 77 דונם, דרומית לרחוב ז'בוטינסקי במערב העיר (בתמונה).

התושבים טענו נגד הפגיעה באופייה של השכונה וההכבדה על התנועה והעירייה ערערה בטענה כי תכנון פרטני של הבינוי בעיר צריך להיות בסמכותה של הוועדה המקומית המכירה את האיזונים של המרקם העירוני המיוחד והצרכים של העיר.

ההחלטה על הגשת ערעור התגבשה בימים האחרונים לאחר סדרת התייעצויות שניהל ראש העירייה, אבי גרובר, עם היועצים המשפטיים של העירייה בנושא השתיל ממשרד גדעון פישר ושות', עם הצוותים המקצועיים בעירייה ועם חבריו לסיעה במועצת העיר, סגנית ראש העירייה דוברת וייזר וחבר המועצה מיכאל דורון.

בדיונים העלו הדוברים חשש מהמשך ההתערבות של ערכאות התכנון העליונות בעבודתה של הוועדה המקומית וכי ערעור ישגר מסר למוסדות התכנון על נחישותה של רמת השרון לעצב בעצמה את עתידה.

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" הרצליה לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" רמת השרון לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" כפר שמריהו לחץ כאן

להצטרפות לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

 

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.