אפקט הקורונה: כרבע מההורים יפסיקו לשלוח את ילדיהם באוטובוס או בהסעה מאורגנת לבית הספר

כך עולה מסקר שערכה עמותת "אור ירוק" לקראת פתיחת שנת הלימודים. התוצאות המתייחסות לאזור השרון – בכתבה שלפניכם

שרון יונתן

סקר חדש של עמותת "אור ירוק", שנערך לקראת תחילת שנת הלימודים, חושף כי הורים רבים חוששים לשלוח את ילדיהם לבית הספר בהסעות המאורגנות או באוטובוס. כרבע מההורים לילדים, שנוסעים באוטובוס או בהסעה מאורגנת לגן או לבית הספר מדווחים בסקר כי לא ימשיכו לשלוח את ילדיהם בדרך זו בעקבות הקורונה. 16% מההורים טרם החליטו ו-60% ימשיכו לעשות זאת.

הצטרפו לקבוצות האימון של Alik Fit - אליק

הסקר נועד לבחון את אופן ההגעה של תלמידים לבתי ספר ולגנים ואת תפיסת מידת הבטיחות של ההסעות הפרטיות והשפעת הקורונה על דרכי הגישה אל בית הספר. מהסקר עולה כי רוב התלמידים יגיעו לבית הספר או הגן ברכב של ההורים ובנוסף עולה מהסקר כי הורים רבים עושים שימוש בטלפון הסלולארי בזמן שהם לוקחים את הילדים את מוסדות החינוך ובחזרה.

הסקר נערך לפי אזורי מגורים, כאשר באזור השרון הנתון אף גבוה יותר – 30% מההורים לא מתכוונים לשלוח את ילדיהם באוטובוס או בהסעות מאורגנות עקב הקורונה. 51% מהנשאלים תושבי השרון השיבו כי הם מסיעים את ילדם למוסד החינוכי ברכב הפרטי, 15% מלווים את ילדם ברגל , 15% שולחים את הילד למסגרת החינוכית ברגל ללא ליווי ו-6% מהילדים יגיעו באוטובוס או בהסעה מאורגנת.

 23% מתושבי השרון הודו כי הם מתעסקים בטלפון הנייד במהלך הסעת ילדיהם לבית הספר או לגן. מבין אלה שהודו שהם מתעסקים בטלפון, 27% מהנשאלים מעידים כי הם עושים זאת כמעט בכל נסיעה. הנשאלים תושבי השרון העניקו את הציון הממוצע 6.1 לבטיחות ההסעות למוסדות החינוך (בסולם 1-10).

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" הרצליה לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" רמת השרון לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" כפר שמריהו לחץ כאן

להצטרפות לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

להצטרפות לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.