קמפיין חוף ללא כלי פלסטיק חד פעמיים – מסוף השבוע בחוף נוף ים

עמדת הסברה תוצב בחוף נוף ים ובה ינתן מידע לבאי החוף בנושא השפעותיו ההרסניות של כלי הפלסטיק החד פעמי וכיצד ניתן להימנע משימוש בהם. בהמשך מתכננת העירייה להרחיב את הקמפיין לחופים נוספים

 
 

שרון יונתן

עיריית הרצליה תפתח בסוף השבוע את קמפיין החוף הוולנטרי ללא כלי פלסטיק חד פעמיים וזאת בשיתוף עם עמותת צלול ועמותת "אקו אושיין". הקמפיין יפתח בחוף נוף ים (בתמונה), בו תוקם עמדת הסברה שתפעל בימים שישי ושבת ובה נציגי עמותת צלול והיחידה לאיכות הסביבה בהרצליה יסבירו ויתנו מידע לבאי החוף בנושא השפעותיו ההרסניות של כלי הפלסטיק החד פעמיים וכיצד ניתן להימנע משימוש בהם. 
 
בעירייה מציינים כי חוף נוף ים נבחר לשמש כמקום הראשון בו יחל הפיילוט המדמה את החוף העירוני העתידי והוכרז כחוף ללא חד פעמי. לאחר תקופת הניסיון תפעל היוזמה גם בחופים נוספים בעיר.

מרכז מתחברים מתנות לחג


מהלך זה, גורסים בעירייה, המשתלב עם קידום חוק העזר העירוני לאיסור הכנסת כלים חד פעמיים לחופי העיר, מהווה מהלך הצהרתי ראשוני, במסגרתו מציעה העירייה לתושביה לחוות וליהנות בחוף נקי מפסולת חד פעמית, באופן וולונטרי ובאחריותם האישית של מבקרי החוף.
 
ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, ציין: "הרצליה היא מהמובילות בארץ בנושא הקיימות והסביבה. השימוש הנרחב בפלסטיק חד פעמי והזיהום שנגרם עקב כך מחייבים פעולה נמרצת ועיריית הרצליה שמחה להיות הראשונה שלוקחת על עצמה להפעיל את הפיילוט של חוף ללא חד פעמי. מדובר בגישה מהפכנית שתתרום לצמצום הפסולת ומתוך כך לשמירה על הסביבה הימית והחופית ומשאבי הטבע שלנו".

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" הרצליה לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" רמת השרון לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" כפר שמריהו לחץ כאן

להצטרפות לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

להצטרפות לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

One thought on “קמפיין חוף ללא כלי פלסטיק חד פעמיים – מסוף השבוע בחוף נוף ים”

  1. חוף הלי זבל – אני בעד. אבל למה לא לאפשר לי לקחת את הזבל שלי לפח מחוץ לחוף? אני שונאת לשטוף כלים. ואם לא בוטחים בקהל תמיד אפשר לחלק קנסות. מאז שיש חניה חינם בעיר התפנו הרבה פקחים, אז מה הבעיה?

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.