"מדוע אישה צריכה לפחד מהליכה בפארק העירוני"?

כך אומרת אורנה סדגת ארז, תושבת הרצליה, שלטענתה ניצלה אתמול בבוקר מתקיפה מינית בפארק הרצליה. אורנה, לשעבר ראש מינהל הנשים בעירייה, זועקת את תחושותיהן של נשים אחרות: "כואב לי שאנחנו חיים בשנת 2020 ועדיין הנשים צריכות לחשוש כל הזמן"

שרון יונתן

המקרה שעברה אתמול בבוקר אורנה סדגת ארז, תושבת הרצליה, הוא סיוט של כל אישה. מה שהיה אמור להיות בילוי של ספורט בשעת בוקר מוקדמת בפארק, הפך לבריחה מגבר ערום. מקרה שהיה עלול להסתיים, חס וחלילה, בתקיפה מינית.

מרכז מתחברים מתנות לחג

אורונה, שכיהנה עד חודש מאי שעבר במשך 12 שנים כראש מינהל הנשים בעירייה הרצליה ויועצת ראש העירייה לקידום מעמד האישה, שיחזרה היום ל"שרון און ליין" את מה שאירע לה אתמול בבוקר בפארק הרצליה: "הגעתי בערך בשעה 8:00 והחנתי את רכבי ליד בית הקפה פארקר בחלק הצפוני של הפארק. התחלתי בהליכה לכיוון דרום בשביל ההליכה עד שהגעתי לשטח עם משטח הדק בסמוך לכיכר התנועה ליד מועדון הנוער. כשנכנסתי ימינה לכיוון הפארק הבחנתי בצעיר יושב על ספסל, הסתכלתי לו בעיניים והוא הסתכל לי בעיניים וחשבתי שזה מוזר שצעיר כמוהו יושב בוקר מוקדמת על ספסל בפארק. הוא נראה לי קצת מוזר".

אורנה המשיכה במסלולה והגיעה עד בית הקפה "קפה גן סיפור" וחזרה על עקבותיה לאותו מקום בו ראתה את הצעיר, אבל בהבדל אחד משמעותי מאוד: "כשחזרתי הייתי במעין היכון כי זכרתי שהוא נראה לי מוזר ואז אני קולטת שהוא מתחבא מאחורי שיח כאשר הוא ערום לגמרי. הוא ראה אותי והתחיל ללכת אחרי ופשוט רצתי במהירות רבה החוצה לכיוון הכיכר והכביש ומשם בשביל צפונה לחלק צפוני של הפארק והצלתי להתרחק ממנו. תוך כדי התקשרתי לורד אושר, מנהלת הפארק, שהגיעה למקום תוך מספר דקות והזעיקה גם את השיטור העירוני שהגיע במהירות. הם חיפשו אותו אבל הוא כבר ברח מהמקום".

אורנה תיארה את תחושותיה לאחר האירוע: "אני בן אדם שלא פוחד, אבל הפעם רעדתי מפחד. עבר לי בראש שאם הוא מצליח לתפוס אותי אז אני לא יודעת איך זה יגמר. במשך 12 שנים טיפלתי במקרים של הטרדות מיניות ומקרים יותר קשים. התחושה הרעה שלי היא שאנחנו, הנשים, צריכות כל הזמן להיזהר ולהיות בכוננות. מדוע אישה צריכה לפחד מהליכה בפארק העירוני? אני חיה במדינה שצריכה להרגיש בה מספיק בטוחה כדי ללכת בחופשיות בפארק, או להרגיש בטוחה ללכת בסמטה חשוכה. כואב לי שאנחנו חיים בשנת 2020 ועדיין הנשים צריכות לחשוש כל הזמן".

אורנה משבחת את התנהלות העירייה: "כמו שאמרתי, מנהלת הפארק והשיטור העירוני הגיעו במהירות וכבר היום הוסר הספסל שהיה שם וגזמו את השיחים שמאחוריהם הוא הסתתר ונאמר לי שיוצבו שם מצלמות. זאת התנהלות ראויה של עירייה שדואגת לתושביה ועל כך מגיע כל הכבוד".

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" הרצליה לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" רמת השרון לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" כפר שמריהו לחץ כאן

להצטרפות לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

להצטרפות לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.