חבר המועצה גדות שוקל לעתור נגד העירייה

גדות פנה, באמצעות עו"ד גלעד ברטל, לבעלי תפקידים בכירים בעירייה ודרש מהם כי יפעלו למינוי נציג חבר מועצה מהאופוזיציה לדירקטוריון החברה הכלכלית. אם הדבר לא יתבצע, שוקל גדות הגשת עתירה

שרון יונתן

חבר המועצה ירון גדות מהאופוזיציה שוקל הגשת עתירה משפטית כנגד העירייה וזאת בשל סירובו של ראש העירייה למנות אותו כחבר בדירקטוריון החברה הכלכלית כנציג אופוזיציה. כזכור, בישיבת המועצה שהתקיימה ביום ראשון שעבר העלה גדות הצעה לסדר שהוא ימונה לחברות בדירקטוריון, מאחר שהוא היחיד מתוך שלושת חברי האופוזיציה שיכול או רוצה, אך בשל רוב קולות ההצעה נדחתה.

רישום לכיתה א ולגני ילדים לשנת הלימודים תשפ"ב עיריית רמת השרון

גדות פנה השבוע לבכירי העירייה – היועץ המשפטי עו"ד מיכה בלום, רו"ח גידי טביב גזבר העירייה וניסים בן יקר מבקר העירייה, באמצעות עו"ד גלעד ברטל. עו"ד בר טל ציין במכתבו כי קיימת חוות דעת של עו"ד בלום לפיה ראוי שיכלל בדירקטוריון תאגיד עירוני נציג מהאופוזיציה. עו"ד בר טל טוען כי למרות פניותיו של גדות רק בשל שיקולים פוליטיים נמנעה מועצת העיר למנות נציג מטעם האופוזיציה לכהונת דירקטור בחברה ובאגודה.

עו"ד ברטל מביא בפנייתו מספר דוגמאות שהגיעו לפתחו של בית המשפט וטוען כי "מכל הפסיקות עולה כי לא רק שיש מקום לכהונת נציג האופוזיציה בדירקטוריון החברה והאגודה אלא כי ישנה חובה לכך. המנהל התקין וכן ההליך התקין הינם נשמת אפה של הדמוקרטיה ויש לשמור עלייה מכל משמר".

עו"ד ברטל כתב לבעלי התפקידים הבכירים: "כבודכם משמשים בתפקידי מפתח כשומרי הסף של הדמוקרטיה העירונית. בהתאם לכך, מצופה כי תפעלו ללא דיחוי למינוי נציג האופוזיציה לכהונה בדירקטוריון החברה וכן האגודה וחילופין תפעלו להפסיק את פעילות הדירקטוריון בתאגידים אלו עד למינוי נציג האופוזיציה, על כל המשתמע מכך".

עו"ד ברטל ציין כי אם לא ימונה נציג אופוזיציה לכהונה בדירקטוריון החברה בתוך 45 ימים ממכתבו, ישקול גדות עתירה לבית המשפט. "במקרה כזה, מצופה כי עיריית רמת השרון תדע להעמיד תקציב לרשות שולחי לצורך צו משפטי פרטי שהרי לא יהיה בעתירתו אלא ייצוג אינטרס ציבורי רחב".

מהעירייה לא התקבלה תגובה.

מתאמנים בלי תוצאות? יעל רותם דיאטנית קלינית!

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" הרצליה לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" רמת השרון לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" כפר שמריהו לחץ כאן

להצטרפות לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

להצטרפות לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.