הורי כיתה ו'3 בבית הספר ברנר: "לא נשלח את ילדינו ללימודים"

ההורים זועמים על החלטת מנהל בית הספר להעביר את מחנכת הכיתה בשנה האחרונה לכיתה אחרת, למרות הבטחת המנהלת הקודמת. ההורים שיגרו מכתב חריף למשרד החינוך ולעירייה ומחר (שני) יפגינו עם ילדיהם מול בניין העירייה. התלמידים, מצידם, הכינו קליפ מרגש ובו קראו לחזרתה של המחנכת האהובה עליהם. צפו בסרטון בסיום הכתבה

שרון יונתן

הורים לתלמידי כיתה ו'3 בבית הספר ברנר בהרצליה (בתמונה) בשנת הלימודים הבאה מאיימים שלא ישלחו את ילדיהם ללימודים בתחילת השנה, אם דרישתם להשבת המחנכת משנת הלימודים האחרונה לא תיענה. מחר (שני) אמורה להתקיים הפגנת הורים וילדים מול בניין העירייה.

הירוקה, המערבית? ורד נחום 054-767-7714

תלמידי הכיתה עברו שנים לא פשוטות, כאשר מדי שנה הוחלפה מחנכת והשיא היה בכיתה ד', בה היו, לטענת ההורים, גילוי אלימות פיזית ומילולית בכיתה. בתחילת שנת הלימודים הקודמת הוחלט כי מחנכת חדשה, נאוה שאול, תיכנס כמחנכת ואכן השנה עברה ללא בעיות עם שביעות רצון גדולה מצד ההורים והילדים שהתחברו מאוד למחנכת. להורים הובטח על ידי מנהלת בית הספר הקודמת, אורנה ברנס, כי שאול תישאר גם לכיתה ו', אבל לפני שלושה שבועות החליט מנהל בית הספר, יורי קדר, שנכנס לתפקידו לפני שנה, כי המחנכת תעבור ללמד כיתה אחרת.

ההורים זעמו על החלטה זו כפי שאמרה היום נציגת ועד ההורים של הכיתה: "לא יתכן שבשש שנים יהיו לכיתה שש מורות. איפה נשמע דבר כזה? איך ילדים יכולים להישאר יציבים בצורה הזאת? מה עוד, שיש לנו הבטחה של המנהלת הקודמת שהמחנכת תמשיך איתנו לכיתה ו'". ילדי הכיתה יצרו קליפ מושקע ובו ביקשו כי שאול תחזור ללמד. הקליפ מצורף בסיום הכתבה.

כאמור, כמוצא אחרון החליטו ההורים שלא ישלחו את ילדיהם לבית הספר אם שאול לא תחזור ללמד את הכיתה. במכתב ששיגרו לפני מספר ימים לחיה שיטאי, מנהלת מחוז ת"א במשרד החינוך, ולמשה עיני, המפקח על בתי הספר היסודיים בהרצליה, כתבו ההורים כי בשיחת זום עם המנהל, סגניתו, יועצת בית הספר ויו"ר ועד ההורים בבית הספר הם הודיעו להנהלת בית הספר כי שנת הלימודים לא תיפתח, אם בלמידה מרחוק או למידה בבית הספר.

ההורים במכתב החריף: "החלטה זו התקבלה לאחר מחשבה רבה ובהחלטה משותפת של ילדי והורי הכיתה, לאחר שיחות והתכתבויות אין ספור שביצענו ונפלו לדאבון ליבנו על אזניים ערלות ולאחר שבשום שלב לא נלקחה בחשבון מצוקתם של הילדים וטובתם. משבר האמון העמוק בינינו לבין הנהלת בית הספר אינו מאפשר פתיחת שנת לימודים כסדרה".

נציגת ההורים הסבירה היום מדוע על המנהל לקבל את דרישתם: "ניתנה הבטחה מבית הספר בשנה שעברה ועל רקע מצוקות שקרו בכיתה הזאת, המנהל לא יכול להסיר את ההבטחה, לא להקשיב למצוקות ולהגיד שכל מה שההנהלה הקודמת הבטיחה לא מעניין אותו. זה לא צריך לעבוד ככה. הילדים שלנו לא שקופים והבטחות צריך לקיים. מה יותר חשוב ללמוד בבית ספר, אנגלית ומתמטיקה או ערכים? כיום הציון שאנו נותנים לבית הספר על ההתנהלות הוא נכשל". בעקבות ההחלטה ההורים שיגרו מכתבים לראש עירייה, אך לא זכו לטענתם לתגובה עניינת אלא רק לכך שהוא מפנה אותם לאגף החינוך.

הירוקה, המערבית? ורד נחום 054-767-7714

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: החלטות המתקבלות בדבר שיבוץ הסגל החינוכי הינן באחריות בלעדית של הנהלת ביה"ס, אשר רואה לנגד עיניה את הצרכים ומכלול השיקולים הפדגוגיים הרחבים של כלל התלמידים. ההורים קיבלו מענה כתוב לטענותיהם ממפקח בית הספר וממנהלת אגף היסודי בעירייה. איננו רואים כל מקום להשבתת הלימודים בתקופה זו שבה הילדים זקוקים למסגרת חינוכית מסודרת ותומכת.

מהעירייה לא התקבלה תגובה.

תלמידי כיתה ו'3 בקליפ המרגש

.

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

11 thoughts on “הורי כיתה ו'3 בבית הספר ברנר: "לא נשלח את ילדינו ללימודים"”

 1. הבטחה היא התחייבות – כמו חוב כספי. אם הושאר ע"י המנהלת הקודמת, יש לכבדו.
  מה גם.. שאיזה מסר מעביר המנהל כשהוא עושה הצלבה בין שתי מורות? שאחת יותר טובה מהשניה?

 2. מבלי לומר כלום על איכות המורות, עובדה היא שהוחלפו 5 מורות. במיוחד בשנה כל כך מאתגרת ומלווה בחרדות, זה עוול לילדים.

   1. כנראה שלא צפית בסרטון אם זו תגובתך. ההורים נלחמים בשל מצוקתם של הילדים , לא להיפך…

   2. רק כדי שיהיה ברור… הילדים, מיזמתם וללא ידיעת ההורים, הכינו את הסרטון, שנית, הם, מיזמתם ושוב, ללא ידיעת ההורים בקשו וערכו פגישה עם המנהל דרך הזום. כמובן, שהמנהל מקבל את ההחלטה אבל אפילו אשלייה של הקשבה, לתלמידים שעולים לכיתה ו' ראוי היה לתת.

  1. כל הכבוד!!! אל תוותרו בשום אופן! מתי יבינו שם למעלה שילדים צריכים קביעות בחיים ומחנך שממשיך עם כלתו כמה שנים..? להחליף מחנך בכל שנה זה לא להבין מה הילדים צריכים או לחלופין, לא לספור אותם. בהצלחה לתלמידי ו'3 המתוקים, שהתקבלו את המורה שלכם אמן

 3. כנראה שכולם כולל כולם אטומים מהדרג עד הזרג כל הכבוד לילדים האמיצים האלו להסתכל בסרטון ופשוט להתרגש כנראה שמנהל בית הספר הוא איש קר ומנוקר הוא מפחד "לנצח" את הילדים המדהימים האלו אבל אם הוא רק יבין ללבם ויעשה חישוב מסלול מחדש ויחזיר להם את האמון במערכת הוא את שלו עשה …. מחזקים אותכם והלוואי שהיינו גרים קרוב היינו מגיעים לתמוך בילדים המדהימים האלו

 4. רואה את הסרטון והעיניים שלי פשוט דומעות כל הכבוד להורים תמשיכו להילחם עבורם הלוואי שמישהו מלעלה יתעורר ויבין שהילדים שלכם לא הפקר בהצלחה לילדים החמודים

 5. אני מורה כבר למעלה מעשור אף פעם לא נתקלתי בתלמידים בגילאים האלו אם כך כך הרבה מוטיבציה ילדים יקרים אני מוכנה לחנך אותכם.
  עושה רושם של ילדים אם המון חום ואהבה הלוואי שיעזור להם להחזיר את מורתם אהובה.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.