מתרחצים בחופים מוכרזים ללא מצילים – מחדל של המדינה / טור אישי

שירותי ההצלה בחופים מוכרזים מסתיימים בשעה שהשמש עדיין בשמיים. איפה ההגיון? מתברר שכמו בנושאים רבים אחרים, המדינה פשוט לא שומרת עלינו

שרון יונתן

מדי יום, מבלי שנשים לב (או שבעצם כן…), מפקירה המדינה אלפי תושבים. לא, אין בכוונתי למגפת הקורונה והשלכותיה הבריאותיות והכלכליות, אלא למשהו הרבה יותר פשוט, אבל שמעמיד חיי אדם בסכנה.

קבוצת ז'אן שיווק נדלן. מחפשים דירה חדשה בהרצליה? צורי ונעמי

לא אחדש בטור שלי שום דבר כי כולכם יודעים שהמצילים בחופי הרחצה המוכרזים מסיימים את יום עבודתם בשעה 19:00, כאשר בתוך הים עדיין מתרחצים רבים (בתמונה). שלא יובן לא נכון, אין לי טענה למצילים מאחר והם עושים את עבודתם במסירות בשעות שנקבעו. הם גם מתריעים בפני המתרחצים ששירותי ההצלה מסתיימים ומבקשים מהם לצאת החוצה. הבעיה היא במדינה שמפקירה את המתרחצים.

אז נכון, יהיו כאלו שיגידו שהאזרחים צריכים לגלות אחריות ולצאת מהמים כאשר שירותי ההצלה נסגרים, אבל זה לטמון את הראש עמוק בתוך החול (תרתי משמע…). בשעה 19:00 בחודשים יולי אוגוסט השמש עדיין בשמיים, וזה לא קורה – המתרחצים נשארים בים ללא מי שישמור עליהם במקרה הצורך.

יצא לי לבקר באמצע השבוע בחוף אכדיה דרום בהרצליה בשעת ערב וראיתי במו עיניי איך נותרו עשרות מתרחצים לאחר שהמצילים סגרו את הבאסטה. תעשו את ההכפלה כמספר החופים המוכרזים בארץ ותקבלו אלפי אנשים מדי יום שנותרים ללא השגחה. מן הראוי היה ששירותי ההצלה בחודשי הקיץ יסתיימו בשעה 20:00 ולא דקה אחת לפני. איך בדיוק? זאת כבר אחריות המדינה. נוכחנו לדעת כבר שאם המדינה רוצה משהו היא גם מוצאת את מקורות המימון לכך.

לפי אתר עיריית הרצליה, ב-1 לספטמבר יסגרו שירותי ההצלה בחופי הרחצה בימי חול בשעה 16:00 ובשישי ושבת בשעה 17:00. להזכירכם, מדובר רק בעוד שלושה שבועות. מקורות יודעי דבר מסרו לי שכנראה הקיץ בתאריך זה עדיין לא ייעלם. הטענות לא לעירייה ולא למצילים. זאת אחריות המדינה, שכמו בנושאים רבים אחרים, פשוט לא שומרת עלינו.

סוכת מציל חוף אכדיה הרצליה אוגוסט 2020
סוכת ההצלה בחוף אכדיה דרום לאחר השעה 19:00

.

הצטרפו לקבוצות האימון של Alik Fit - אליק

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" הרצליה לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" רמת השרון לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" כפר שמריהו לחץ כאן

להצטרפות לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

להצטרפות לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.