למרות הקורונה ותקופת הסגר – עלייה של 10% בהרוגים מתאונות דרכים בערים

כך עולה מנתונים שמסרה עמותת "אור ירוק". בהרצליה היו יותר נפגעים בחצי הראשון של השנה הנוכחית לעומת התקופה המקבילה אשתקד, ברמת השרון ההיפך

שרון יונתן

צילום: תיעוד מבצעי מד"א

לא עוד חלומות רעים ומחשבות מפחידות - מרכז מתחברים

קצת קשה להאמין, אבל מתברר שהסגר ותקופת הקורונה לא עזרו לצמצום תאונות הדרכים. על פי נתוני עמותת "או ירוק", למרות הסגר שהמדינה הייתה נתונה בו ולמרות הירידה המשמעותית במספר כלי הרכב שנעים בכבישים מאז חודש מרץ, נתוני ההרוגים מתאונות בערים נמצאים בעליה בחציון הראשון של שנת 2020 לעומת החציון המקביל אשתקד.

על פי הנתונים, 64 בני אדם נהרגו בחציון הראשון של שנת 2020 בתאונות דרכים בערים לעומת 58 בני אדם שנהרגו בתאונות דרכים בחציון הראשון בשנת 2019 – עליה של 10%, כך עולה מניתוח של עמותת אור ירוק לנתוני הלמ"ס. גם בהרצליה ישנה עלייה קטנה במספר הנפגעים בתאונות דרכים בחצי הראשון של 2020 לעומת החצי הראשון של 2019. ברמת השרון התמונה הפוכה.

בהרצליה נפגעו בתאונות בחצי הראשון של השנה 63 אנשים לעומת 60 אנשים בתקופה המקבילה בשנת 2019. בחצי הראשון של 2020 לא היה הרוג בתוך העיר (התאונה ליד הקניון שבה נהרג הולך רגל התרחשה בחודש יולי) לעומת הרוג אחד בתוך העיר בחצי הראשון של 2019. בקטגוריית פצועים קשה: 7 אנשים בחצי הראשון של 2020 לעומת 6 בתקופה המקבילה בשנת 2019. פצועים קל: 56 בחצי הראשון השנה לעומת 53 בחצי הראשון בשנה שעברה.

לעומת הרצליה, ברמת השרון היו יותר נפגעים בחצי הראשון של 2019: 22 נפגעים לעומת 18 נפגעים בחצי הראשון של השנה הנוכחית. הרוגים בתחומי העיר לא היו בתקופות אלו. בקטגוריית פצועים קשה עיקר הנזק היה בחצי הראשון של השנה הנוכחית: 5 פצועים קשה לעומת 2 בלבד בחצי הראשון של 2019. פצועים קל: 20 בחצי הראשון של 2019 לעומת 13 בחצי הראשון של 2020.

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "למרות הסגר הארוך ולמרות הירידה במספר כלי הרכב שנוסעים בכביש נרשמה עליה בהרוגים בערים. הנתון הזה מראה עד כמה המדינה נכשלת בצמצום תאונות הדרכים. הנתונים הקשים חייבים להדליק נורה אדומה במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים ולכן ביחד עם המשטרה והרשויות המקומיות חייבים לאתר את נקודות התורפה בערים ובישובים ולטפל בהם על מנת לצמצם את מספר ההרוגים הגבוה. רק בשילוב זרועות של כל הגורמים האחראים נוכל למנוע את התאונה הבאה ולהציל חיים".

קבוצת ז'אן שיווק נדלן מחפשים דירת 4 חדרים? צורי ונעמי

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" הרצליה לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" רמת השרון לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" כפר שמריהו לחץ כאן

להצטרפות לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

להצטרפות לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.