הרצליה ממשיכה להתפתח: אושרה תכנית בנייה בחלקה הדרום מערבי

בתכנית, שאושרה על ידי הותמ"ל ונקראת "הרצליה בין ערים", יבנו 1,230 יחידות דיור, רובן במבנים עד 10 קומות ושני מגדלים של 35 קומות. התכנית תיצור רצף אורבני בין הרצליה ורמת השרון ותכלול גם שטחי מסחר, מבני ציבור, מסוף תחבורה ציבורית, מעבר עילי מעל נתיבי איילון, פארק וקו ביוב חדש

שרון יונתן

צילום הדמייה: באדיבות מליס אדריכלים

מרכז מתחברים מתנות לחג

הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) אישרה את תכנית "הרצליה בין ערים" שקודמה ע"י רשות מקרקעי ישראל וצפויה ליצור רצף אורבני בין הרצליה ורמת השרון.

התוכנית משתרעת על שטח של 400 דונם וממוקמת בחלקה הדרום-מערבי של הרצליה ובסמוך לשכונת גליל ים הנמצאת בשלבי הקמה. התכנית כוללת בניית 1,230 יחידות דיור בשילוב עם חזיתות מסחריות, שטחי תעסוקה ומסחר בהיקף של כ-35,000 מ"ר בסמוך לנתיבי איילון. מתוך כלל יחידות הדיור, 246 יחידות דיור יוקצו עבור דירות קטנות. הבינוי המוצע בתוכנית כולל מבנים בגובה של עד 10 קומות בבניה מרקמית השומרת על רצף עירוני וממשיכה את רצף הבינוי הקיים כיום, וישולבו בה שני מגדלי מגורים בני 35 קומות.

עוד כוללת התוכנית: שטחים עבור מבני ציבור, מסוף תחבורה ציבורית, כיכר עירונית וכן פארק עירוני שישתרע על שטח של כ-106 דונם. הפארק כולל חיבורים למערך השטחים הפתוחים בתכנית וסביבתה וצפוי להוות מוקד פעילות לאזור כולו. בהיבט התחבורתי, התוכנית כוללת חיבור מדרך יבנה ברמת השרון למערב הרצליה באמצעות מעבר עילי מעל דרך 20 ומסילת הרכבת. כחלק מהתוכנית, אושר קו ביוב חדש AYN שיחבר את הרצליה למערכת השפד"ן. מתקן טיהור השפכים העירוני עתיד להתפנות, בהתאם להסכם בין הממשלה לעירית הרצליה. התוכנית נערכה על ידי מליס אדריכלים ובשיתוף עם עיריית הרצליה.

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" הרצליה לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" רמת השרון לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" כפר שמריהו לחץ כאן

להצטרפות לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

להצטרפות לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

One thought on “הרצליה ממשיכה להתפתח: אושרה תכנית בנייה בחלקה הדרום מערבי”

  1. ממשיכים להחריב את הטבע. לסלול אדמות, להכחיד מינים של חרקים ומכרסמים… הבנייה כאן עברה כל גבול כבר מזמן.
    מצער.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.