שלט הכולל הושחת: הקללה שמסעירה את רמת השרון

מעשה קונדס של נערים משועממים או מעשה מתוכנן שנובע משנאה והסתה? יוסי, עד ראייה, מספר כיצד נתפס הנער שהשחית אמש את שלט הכולל "עטרת אהרון" ברחוב הרב קוק. "בתור איש דתי זה כואב לי מאוד שהגענו לכזאת רמה של שנאה וקרע בעם שלנו"

שרון יונתן

"בוודאי שזה פגע בי כאדם דתי", כך אמר הבוקר יוסי (שם בדוי), שהיה שותף אמש לתפיסת הנער שרשם על שלט כולל האברכים "עטרת אהרון" ברחוב הרב קוק את כיתוב הקללה: "בני זונות".

לכו להתחסן ונחזור לחיות. רמת השרון מתחסנת

יוסי משחזר את האירוע: "ישבתי ברחוב הרב קוק ולפתע שמעתי מישהו שאני מכיר שואל מישהו אחר למה הוא כתב את זה. הבנתי שמדובר על משהו שנכתב בכולל "עטרת אהרון" שנמצא מאחורי בית הכנסת "אוהל יעקב". הבחור שכתב ענה לו "יש לך בעיה עם זה?" וברח משם ביחד עם חבריו. ידענו שהם בורחים בשביל לכיוון רחוב המלכים. הבחור שראה אותם נסע במכוניתו ואני ברכב שלי. כשהגעתי לשם ראיתי שהוא כבר הצליח לתפוס את זה הנער שכתב את הקללה על השלט. הנער אמר לו "לא כתבתי כלום" ובדיוק נפל לו הטוש על הרצפה. בדיוק עבר פקח במקום אז הוא קרא לו ואמר לו להזמין משטרה".

תוך זמן קצר הגיעו שוטרים שתישאלו את הנער שכתב את הקללה על שלט הכולל. יוסי: "השוטר שאל אותי אם אני רוצה להגיש תלונה אבל עניתי שלא כי לא אני זה שראיתי את הנער שכתב וזה שראה ותפס אותו כבר עזב את המקום. השוטר תישאל את הנער דקות ארוכות ולבסוף שיחרר אותו, אבל אמר לי שזה מעשה קונדס שלא יעשה ושהוא יטפל בזה. שאר חבריו, שבעה במספר, ובערך בגילאי 17-18, ישבו בצד ונראה שבכלל לא התרגשו מהשוטר".

יוסי, אתה יכול לשער מדוע הנער עשה זאת?

"אני לא מכיר את הנערים האלו ואני לא מכיר מעשים כאלו ברמת השרון מאז פרשת החזיר. אני משער שזה קשור להסתה נגד דתיים בתקשורת הארצית ומהאווירה במדינה. כדי שמישהו יכתוב את שתי המילים האלו נגד דתיים על כולל הוא צריך להיות שטוף שנאה ומוסת. הרי זה לא שהם עברו במקום והחליטו סתם בשביל הצחוק לכתוב את זה. הוא הביא טוש מיוחד מהבית והיה צריך לטפס על גדר כדי להגיע לשלט הכולל, אז ברור שזה מעשה מתוכנן".

ניסית לדבר איתו?

"שאלתי אותו למה הוא עשה את זה, אבל הוא לא ענה לי וניסה להסתיר את פניו מהבושה שאצלם אותו אבל בכלל לא תכננתי לצלם אותו. מה שהדהים אותי שחבורת הנערים בכלל לא היו מבוהלים מהשוטר, ישבו שם בסתלבט ולא הבינו את חומרת המעשה שלהם".

נפגעת מהמעשה?

"בוודאי. כאדם דתי זה כואב לי מאוד שהגענו לכזאת רמה של שנאה וקרע בעם שלנו, שנערים יכולים לכתוב דברים כאלו רק בגלל שאנחנו חובשי כיפה. אני מכיר את בית הכנסת הזה עוד מהיותי ילד ולפעמים אני מתפלל בו, כך שבטח שזה כואב לי מאוד ובעיקר חבל לי ועצוב לי שדברים כאלו קורים ברמת השרון".

טלי למדן יועצת נדל"ן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" הרצליה לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" רמת השרון לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" כפר שמריהו לחץ כאן

להצטרפות לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

להצטרפות לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.