חדש לתושבי הרצליה ורמת השרון: עמדה חדשנית לביצוע בדיקות קורונה

העמדה, שהוצבה אתמול בסמוך לסניף קופת חולים מכבי ברחוב הנצח ברמת השרון, מאפשרת ביצוע בדיקה ללא צורך בציוד מגן ותסייע במאמץ להגדיל את מספר הבדיקות המבוצעות מדי יום. העמדה תפעל פעמיים בשבוע למשך שלוש שעות, כאשר ההגעה לעמדה תיעשה רק על ידי הפנייה

שרון יונתן

צילומים: חגית כתב לוי

משק שורצברג

על רקע ההתפרצות ועלייה במספר החולים בקורונה: עמדת בדיקה חדשנית שפותחה על ידי מכבי שירותי בריאות לטובת חברי מכבי תושבי רמת השרון והסביבה הוצבה אתמול בסמוך לסניף קופ"ח מכבי ברחוב הנצח ברמת השרון (בתמונה).

במכבי הסבירו כי העמדה תוכננה כך שהדגימות נלקחות בהפרדה מוחלטת בין הנבדק לדוגם, ללא מעבר אוויר, והיא מחוטאת בין בדיקה לבדיקה. הבדיקה מבוצעת פרונטלית, כך שאין צורך להגיע לבדיקה ברכב. העמדה תפעל פעמיים בשבוע למשך שלוש שעות, כאשר ההגעה לעמדה תיעשה רק על ידי הפניה.

העמדה החדשנית ללקיחת דגימות קורונה, מאפשרת תהליך נטילת דגימה סטרילי מרגע הזיהוי של הנבדק ועד העברת הדגימה למעבדה המרכזית של מכבי. במהלך הבדיקה, הדוגם שוהה בתא מבודד לחלוטין ללא מגע עם הנבדק ובהפרדה מוחלטת עם הסביבה החיצונית. כך, אין צורך בלבישת ציוד מיגון על ידי הדוגם. בסיום לקיחת הדגימה, מתבצע חיטוי של הציוד המחובר לעמדה באופן מידי ואוטומטי ובכך מתאפשר מעבר מהיר לביצוע בדיקה של הנבדק הבא. העמדה שפותחה על ידי מכבי כבר עוררה עניין רב בארץ ובעולם.

כאמור, ההגעה לעמדות הבדיקה, כמו במעבדות הקיימות כיום, תתאפשר רק באמצעות הפנייה של רופא המשפחה וזימון תור מראש. במחוז השרון במכבי שירותי בריאות שולחים סרטוני הדרכה לכל נבדק לפני הגעתו, שמסביר באופן קצר וקל על תהליך הבדיקה, המקום והשעה שנקבעו לו ואפילו קישור לוויז שמדריך כיצד להגיע למקום בו הוצבה העמדה.

סיגל דדון – לוי, ראש מחוז השרון, בשירותי בריאות מכבי, אמרה אתמול: "פרסנו מספר עמדות בדיקה חדשניות ומתקדמות כדי להגדיל את מספר הבדיקות המבוצעות מידי יום ולתת את השירות המהיר, היעיל והבטוח ביותר למטופלים שלנו. לפני כחודשיים, החלו מעבדות הבדיקה של מכבי בערי השרון לבצע עשרות בדיקות מידי יום ואנחנו נמשיך בהרחבת ביצוע הבדיקות ככל שיידרש במאמץ למנוע את התפשטות נגיף הקורונה".

קבוצת ז'אן שיווק נדלן מחפשים דירת 5 חדרים? צורי ונעמי

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" הרצליה לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" רמת השרון לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" כפר שמריהו לחץ כאן

להצטרפות לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

 

עמדת בידוק קורונה
העמדה החדשנית לבדיקת הקורונה

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.