הפגנת שינניות כללית סמייל – טוענות לפגיעה קשה בשכרן

עשרות שינניות כללית סמייל, רשת המרפאות השייכת לקופת חולים כללית, הפגינו היום מול משרדי ההנהלה בתל אביב על רקע טענתן לשחיקת שכרן ופגיעה בתנאי עבודתן. כללית סמייל בתגובה: הסכם קיבוצי נחתם בשבוע שעבר. סניף כללית סמייל בהרצליה נמצא בבניין שער העיר

שרון יונתן

"אנחנו מרגישות שאנחנו פשוט שקופות", אמרו עשרות שינניות של כללית סמייל שהפגינו היום בצהריים (ראשון) מול משרדי ההנהלה בתל אביב. הרקע להפגנה היא טענתן על שחיקת שכרן המתמשכת ופגיעה בתנאי עבודתן. בהרצליה מרפאת כללית סמייל נמצאת בבניין שער העיר ברחוב בן גוריון. רשת מרפאות כללית סמייל שייכת לקופת החולים כללית.

ענת רז לוגשי - משפחת רז נדל"ן

השינניות (בתמונה) הניפו שלטים וקראו "די לניצול", עבודה בלי שכר", "אנחנו לא שקופות". אחת השינניות אמרה לאתר "שרון אונליין": "במשך 13 השנים האחרונות בעבודתי בכללית סמייל נשחק שכרי בארבעים אחוז וזאת כתוצאה מרפורמת טיפולי השיניים שביצע שר הבריאות לשעבר, הנחות וביטוחים שנגזרו עם הזמן". לטענת השינניות, מאז שההסתדרות נכנסה לייצג אותן לפני 8 שנים שום דבר לא השתנה: "במקום לדאוג לעובדים, התנאים שלנו רק נפגעים עם הזמן".

השינניות טוענות לפגיעה בנושאים אחרים: "יש עוד דברים לא תקינים. לא משלמים לנו נסיעות ויש שינניות שנוסעות לעבודה ובחזרה על חשבונן. בקשר לימי מחלה, משלמים לנו מחלה מיום השלישי, כך שכדי לקבל כסף צריך להיות חולים שבוע שלם. השינניות בכללית סמייל מופלות לרעה מול שינניות בקופות חולים אחרות".

ואם זה לא מספיק, מתברר שיש למשבר הקורונה השפעה על שכר השינניות באופן ישיר: "חלק נכבד מהשכר שלנו הוא על תפוקות. לפני הקורונה היינו מקבלות שלושה מטופלים בשעה, אבל בגלל ההנחיות החדשות של משרד הבריאות מספר המטופלים לשעה ירד לשניים, כלומר, 30 אחוז פחות, כך שאנחנו כבר מתקרבות להרוויח כמו שכר מינימום, בעוד שהסניפים החדשים שהקופה פותחת בכל הארץ הם מהמפוארים שיש".

על ההפגנה אמרה אחת השינניות: "לא קרה מעולם ששינניות יצאו להפגנה ברחוב. אף פעם לא נאבקנו כי חשבנו שההסתדרות מייצגת אותנו בכבוד, אבל לצערנו זה לא קרה. אין לנו ייצוג בהנהלה ולצערנו אנחנו שקופות לחלוטין".

מכללית סמייל נמסר בתגובה:

מתאמנים בלי תוצאות? יעל רותם דיאטנית קלינית!

לפני כשבוע נחתם הסכם קיבוצי עם נציגות העובדים המייצגת גם את השינניות בכללית סמייל. במסגרת ההסכם הגענו להסכמות נרחבות בשורה של נושאים ביניהם גם חזרה לעבודה בטוחה וממוגנת עם ציוד המיגון הנדרש בהתאם להנחיות משרד הבריאות, ואף מעבר לכך. ככל שיש נושאים נוספים, הם ידונו מול ועד העובדים המייצג את כלל העובדים.

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" הרצליה לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" רמת השרון לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" כפר שמריהו לחץ כאן

להצטרפות לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

להצטרפות לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

הפגנת שינניות כללית סמייל מול משרדי ההנהלה בתל אביב

One thought on “הפגנת שינניות כללית סמייל – טוענות לפגיעה קשה בשכרן”

  1. הסכם הקיבוצי שנחתם הוא בנושא החזרה מהחל"ת ולא הסכם קיבוצי לשיפור תנאי ההעסקה!
    ב"הסכם קורונה" הוועד דאג להחזרת כל העובדים למשרתם כפי שהיה ערב היציאה לחל"ת קורונה וכן מתן רשת בטחון כלכלי של 80% לפחות מערך השעה הממוצעת כך שגם אם אין עבודה השינניות תקבלנה לפחות 80% משכרן הממוצע ב-12 החודשים החולפים.
    השינניות עובדות לפי תפוקה כלומר, לפי מספר הלקוחות.
    נציגות השינניות התריעו על כך שיתכן מצב שהלקוחות לא יגיעו לטיפולים ולשמחתי ההנהלה נאותה לדרישתן ומתן רשת בטחון.
    על אף היותן של השינניות 10% מכלל העובדים המיוצגים, יש להן שתי נציגות בוועד הארצי שזה 25% יצוג. הנציגות פועלות מתוך הבנה והכרת החשיבות ועושות ימים כלילות בהתנדבות למען כלל עובדי חברת ש.ל.ה (כללית סמייל, כללית משלימה וכללית אסתטיקה).

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.