כמעט 2 טון זבל ואשפה נאספו באזור חוף סידנא עלי והמצוק

את מבצע הניקיון, שהתקיים ביום שישי, ארגנו פעילים סביבתיים שניקיון החופים הוא בדמם. הם מבטיחים לארגן מבצע דומה בחודש הבא ולעלות את המדעות בנושא

שרון יונתן

האם חופי הרצליה באמת כל כך נקיים? כזכור, אתמול פרסמנו באתר "שרון אונליין" כי המשרד להגנת הסביבה קבע במדד "חוף נקי" שחופי הרצליה הם בין הנקיים בארץ, אבל מעדויות שמגיעות אלינו עולה תמונה אחרת, לפחות בכל מה שקשור לאזור חוף סידנא עלי.

ביום שישי האחרון התקיים באזור חוף סידנא עלי ומצוק אפולוניה מבצע נקיון רחב היקף על יד למעלה מ-200 מתנדבים שאספו כמעט 2 טון של זבל ואשפה (בתמונה). עמית בניטה, פעיל סביבתי שאירגן את המבצע, מספר איפה התחיל אצלו חיידק ניקיון החופים: "לפני שלוש בשנים חזרתי לארץ וראיתי באזור חוף סידנא עלי כמויות מטורפות של זבל. העלתי פוסט בפייסבוק ותוך כמה ימים ארגנו מבצע נקיון עם 80 אנשים ואספנו כחמישה טון זבל".

עמית לקח על עצמו, ביחד עם חברים קרובים להביא לניקיון החוף: "ביחד עם חברה טובה שלי, גת, ארגנו הפעם, ניקיון יסודי, כאשר המטרה היא לעשות מבצע ניקיון כזה כל חודש ותוך כדי להעלות את המודעות לניקיון החוף".

משטחים את העקומה ב-30 יום! תוכנית תזונה

עמית מספר עוד: "הצטרפה אלינו גם חברה לקיימות והם הביאו מיצגים לקיימות וסביבה ואחד מהם היה הכנת שייקים על ידי דיווש באופניים שמפעיל את הבלנדר".

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של אתר "שרון אונליין" הרצליה:

https://bit.ly/356Rsym

להצטרפות לדף הפייסבוק של "שרון אונלייין":

https://www.fb.com/sharonline2020

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.