"אם הקאנטרי לא יפתח ביוני נפסיד את כל העונה"

כך אומר שי חורי, מנהל הקאנטרי קלאב במערב רמת השרון. שי מציין מדוע הקאנטרי לא יכול להיפתח עם המגבלות המחמירות של משרד הבריאות, מציע מתווה משלו לפתיחתו ומקווה שאלפי המנויים ותושבי העיר יחזרו ליהנות מהקאנטרי בקרוב

שרון יונתן

החזרה לשגרה מתחילה, הקיץ מתקרב בצעדי ענק וחוסר וודאות ענק מרחף גם לגבי מועד פתיחתו של מקום שמעניין ומושך אלפי מתושבי רמת השרון כל שנה – הקאנטרי קלאב במערב העיר.

לידרס סוכנות תיווך בהרצליה

את המקום מנהל בארבע השנים האחרונות שי חורי שעד חודש נובמבר האחרון ניהל גם את בריכת שרונית במורשה במשך 15 שנים. "הקורונה תפסה אותנו חודש וחצי לפני שתכננו לפתוח את העונה, בעיצומו של חידוש הקאנטרי. שיפצנו את בריכת הפעוטות והחלפנו מכשירים רבים בחדר הכושר ואז באמצע מרץ הגיעה הקורונה ונאלצנו לסגור תוך כדי הוצאה לחל"ת של 120 עובדים בקאנטרי ובבריכת שרונית, ביניהם מפעילי ומדריכי חוגים, מזכירות, מצילים, מנקים, שומרים ועוד", סיפר השבוע שי באכזבה קשה.

שי מסביר  שפתיחת הקאנטרי במתווה ובהגבלות המתוכננות היא לא אפשרית: "רוצים שנפתח את המקום עם אדם אחד למסלול שחיה, כאשר יש לנו ארבעה כאלו אז תעשה את החישוב לבד ועוד אדם אחד לכל עשרה מ"ר בחדר הכושר, וחוגים עם חמישה אנשים. במתווה הזה אין כדאיות כלכלית לפתוח את המקום. רק לפתוח את הדלת של הקאנטרי זה הוצאות של חצי מיליון שקל בחודש. אנחנו צריכים להפעיל מצילים, מפעילי בריכה, עלויות חשמל מטורפות, כך שבשבילי לפתוח לעשרים איש או מאה איש זו אותה עלות. הקאנטרי משתרע על שטח של 18 דונם ואין טעם לפתוח אותו אפילו עם מאה איש. זה פשוט לא משתלם. מי ישלם את ההוצאות האלו? אני לא יכול לבא לעירייה ולדרוש את הסכום הזה ומצד שני לא לקבל הכנסות".

שי מספר על התאגדות ארצית בנושא: "יש קבוצת וואצאפ עם יותר ממאה מנהלי קאנטרי ובריכות כדי לפעול ביחד. התאגדנו ומנסים לדבר עם חברי כנסת ואנשים מתחום הבריאות כדי להסביר שלא נוכל לפתוח את המתקנים שלנו עם המגבלות שמתכננים לנו".

שי טוען כי המדינה צריכה לעשות הפרדה בין אזורי תחלואה: "ברמת השרון יש בסך הכל 11 חולים, כך שאין שום סיבה שהקאנטרי לא יפתח. ההצעה שלי היא שבשלב הראשון המקום יהיה פתוח רק למנויים ותושבי רמת השרון, כמובן עם עמדות אלכוג'ל מרובות, חיטוי המלתחות ושמירה על מרחק של שני מטר בין אנשים. למה קושרים אותנו לערים שיש בהם הידבקות קשה בהרבה? גם איך אפשר לבחור את מי להכניס ואת מי להשאיר בחוץ?"

שי, איך נהגתם עם המנויים הקיימים לגבי התשלום?

לא עוד חלומות רעים ומחשבות מפחידות - מרכז מתחברים

"הקפאנו את התשלומים וברגע שנפעיל את המקום נחזיר בחזרה את התשלום ואם מישהו לא ירצה להמשיך את המנוי לא נקנוס אותו. נכון להיום, מדובר ב-600 אלף שקלים לחודש שאנחנו פשוט הפסקנו לגבות. המזל שלנו שאין לנו הוצאה על שכירות כי מדובר בנכס עירוני".

מה היו התוכניות לקיץ הקרוב?

"השאיפה שלי הייתה שנגיע ל-1,500 מנויי קיץ, אבל אם נפספס את חודש יוני זה יהיה כבר מאוחר מדי למכור מנויים לכל הקיץ. בתקופה הזאת היו אמורים להתחיל שיעורי שחיה לעשרות ילדים ואם הקאנטרי יפתח באמצע יוני זה כבר יהיה מאוחר ותיפגע הכנסתם של עשרות מדריכי שחיה".

הקורונה עצרה את תוכניות השיפוץ בקאנטרי?

"בהחלט. סיימנו שלב א' בהשקעה של עשרה מיליון שקל עם הקמת בריכת הפעוטות (בתמונה למעלה) והחלפת מכשירי הכושר וישנה השקעה מתוכנת של עוד 10 מיליון שקלים להחלפת הקירוי בבריכה המקורה, בניית חדר מכונות חדש ועד, אבל הכל נעצר עד שהתמונה לא תתברר".

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" הרצליה לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" רמת השרון לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" כפר שמריהו לחץ כאן

להצטרפות לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

להצטרפות לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

שי חורי קאנטרי קלאב רמת השרון
שי חורי. הקאנטרי חייב להיפתח בחודש יוני

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.