נגמרה העדנה – בית המשפט פסק: המסעדה הוותיקה תיסגר לאלתר

שופט בית המשפט השלום בהרצליה לא קיבל את בקשת בעלי מסעדת עדנה ברמת השרון להעניק לה ארכה נוספת ופסק אתמול כי המסעדה תיסגר באופן מיידי

שרון יונתן

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

עכשיו זה סופי. בית המשפט השלום בהרצליה פסק אתמול (רביעי) כי על מסעדת עדנה, הנמצאת ברחוב טרומפלדור 3 ברמת השרון, להיסגר לאלתר ובאופן מיידי.

כזכור, כבר לפני שלושה שבועות פרסמנו לראשונה באתר "שרון אונליין" כי בית המשפט פסק שהמסעדה הוותיקה תיסגר עד ה-15 למרץ וזאת בעקבות העובדה שהמסעדה פועלת עדיין ללא רשיון עסק למרות שקיבלה ארכה של שנתיים בעקבות הסדר טיעון משנת 2018.

השופט יעקב שקד ציין בהחלטתו כי ביום בו היה אמור העסק להיסגר (כאמור, יום ראשון השבוע) הוגשה הבקשה לעיון חוזר ובה נטען כי לאחר פסק הדין מסוף פברואר פנו בעלי המסעדה למהנדסת העיר בטענה כי המצב התכנוני מאפשר קבלת רישיון עסק ונענו בשלילה. בעלי המסעדה התבססו על חוות דעת שגורסת כי אין מניעה לתת רישיון עסק למסעדה. עוד ציינו כי נוכח תשובת מהנדסת העיר בכוונתם להגיש עתירה מנהלית ולכן ביקשו ארכה של 60 ימים. העיריה, מצידה, התנגדה לכך.

השופט שקד פסק כי לאחר עיון בבקשה ובתגובת העירייה אין כל מקום לשינוי החלטתו הקודמת מסוף פברואר. "המדובר בנסיון חסר תוחלת של המבקשים ואף חסר תום לב, לדחות את הקץ", כתב השופט בהחלטתו והסביר כי בעלי המסעדה יכלו לפנות למהנדסת העירייה ולהגיש עתירה מנהלית בסמוך למועד צו הסגירה המקורי, בינואר 2018, ולא להודיע כי בכוונתם לעשות זאת רק בחלוף המועד לסגירת המסעדה, ביום האחרון ממש לתקופת ההתארגנות שניתנה להם".

השופט הסתמך בהחלטתו גם על חוות דעת מהנדסת העירייה לפיו העסק אינו עומד במספר תכליות של דיני התכנון והבניה וחסרים לו, מעבר לכך, אישורים של מחלקת איכות הסביבה, אישור וטרינר, אישור מחלקת נכסים ואישור משרד הבריאות.

לא עוד חלומות רעים ומחשבות מפחידות - מרכז מתחברים

"לאור כל האמור", סיכם השופט שקד, "הבקשה לעיון חוזר נדחית. יובהר, כי לאחר שהכרעתי בבקשה לעיון חוזר יש לסגור את העסק לאלתר, נוכח העובדה שהמועד שנקבע לביצוע הצו בהחלטה (15 למרץ – ש.י.) חלף".

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" הרצליה לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" רמת השרון לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" כפר שמריהו לחץ כאן

להצטרפות לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

להצטרפות לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

One thought on “נגמרה העדנה – בית המשפט פסק: המסעדה הוותיקה תיסגר לאלתר”

  1. יש ברמת השרון מקומות אוכל במצב תברואתי גרוע יותר, שבטוח שלא יעברו אישור וטרינרי, פוגעים יותר באזרח, בחוק ו…. ולא רק שלא סוגרים אותם אלא גם לא דואגים להביא אותם למצב בריא… איפה ואיפה?

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.