דרישה מדרעי: עוד הקלות לעסקים

חברי מועצה מרחבי הארץ לא מסתפקים ביוזמת הרשויות המקומיות לדחות את תשלומי הארנונה לבעלי העסקים והם פנו בדרישה לשר הפנים בדרישה כי יביא להפחת תשלומי הארנונה

שרון יונתן

צילומים: אילן לוי, אלעד גוטמן

עורך דין ונוטריון רונן צ'יניאו

כמאתיים חברי מועצה מכל רחבי הארץ פנו היום לשר הפנים, אריה דרעי, בדרישה לבחון הפחתה בתשלומי הארנונה לבעלי העסקים בעקבות משבר הקורונה.

חברי המועצה, החברים בארגון חברות וחברי המועצה ברשויות המקומיות בישראל, טוענים כי מתן אפשרות הארכה בתשלומי הארנונה אינה מספיק טובה עבור בעל העסקים ולכן יש צורך במתן הנחה.

במכתב חברי המועצה לשר דרעי נכתב:

"צעד זה (דחיית תשלום) נועד להקל בתזרים המזומנים אך אין בו כדי לשפות את בעלי העסקים בגין הנזקים והאתגרים ההולכים ומתגבשים, אף לא באופן חלקי. לפיכך, מתבקש כי מדינת ישראל תקדם לאלתר צו שעה המאפשר הפחתת גובה הארנונה הנגבית מעסקים, לתקופה מוגבלת, עד יעבור זעם".

חברי המועצה מוסיפים:

טלי למדן יועצת נדל"ן

"כדברי ראש הממשלה, על ממשלת ישראל להיכנס תחת האלונקה גם בעת משבר זה, ולאשר הפחתת גובה הארנונה לעסקים לצד שיפוי מלוא הנזקים שיגמרו לרשויות המקומיות כתוצאה מכך".

כזכור, בתחילת השבוע פרסמנו באתר "שרון אונליין" כי עיריות הרצליה ורמת השרון מעוניינות גם ללכת לקראת בעלי העסקים ולדחות תשלומי ארנונה. חברי המועצה דורשים, כאמור, הפחתה בגובה התשלומים.

על המכתב לשר הפנים חתמו חמישה חברי מועצה מרמת השרון: ירון גדות, מיכאל דורון, באצ'י אלקובי, רביד פלד ורמי בר לב, ושני חברי מועצה מהרצליה: מאיה כץ ויוסי קוממי.

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" הרצליה לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" רמת השרון לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" כפר שמריהו לחץ כאן

להצטרפות לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

להצטרפות לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.