פורים עצוב בסוקולוב רמה"ש: "מתכוננים לגרוע מכל"

השפעת מגיפת הקורונה לא פוסחת גם על בעלי העסקים ברחוב הראשי שחוששים מפשיטת רגל. ולמרות זאת, היה מי שניסה לשמח

שרון יונתן

הצטרפו לקבוצות האימון של Alik Fit - אליק

אתמול ביקרתי במרכז הרצליה וראיתי מקרוב את הפגיעה הכלכלית בבעלי העסקים עקב מגפת הקורונה. היום נסעתי למרכז רמת השרון ושמעתי קולות דומים. קולות של בעלי עסקים שמדווחים על ירידה בהכנסותיהם וחוששים לגרוע מכל מהבחינה הכלכלית, אם המצב לא ישתפר בקרוב.

שאול חכם, בעל חנות ברחוב סוקולוב 55 ויו"ר ועד סוחרי סוקולוב, תיאר את המצב שהופך קשה מיום ליום: "ההתמודדות של בעלי העסקים היא קשה כי גם כך מצב הרחוב דועך. התפרצות הקורונה משפיעה לרעה על בעלי עסקים כי יש פחות הולכי רגל ומבקרים בחנויות. מי שלא צריך לא מגיע ובעלי העסקים קורסים. רואים פחות תנועה ברחוב והרבה עושים הזמנות טלפוניות. הרבה בעלי עסקים אומרים שהמצב קשה במיוחד לפני חג הפסח שזאת תקופה תוססת. אם המצב יימשך כך יהיו בעלי עסקים שיצטרכו לסגור את העסק וזה יהיה חבל מאוד".

לא רחוק מהחנות של שאול מצאנו את מאיר בן צור, הבעלים של חנות הבגדים "שושנה בן צור" ברחוב סוקולוב 59, שאמר דברים דומים: "אנחנו בוטיק שמלות ערב לאירועים וחתונות ומתבססים על לקוחות מכל הארץ. היום מפחדים לצאת מהבית ולכן לא מגיעים אנשים מרחוק ויש חוסר וודאות לגבי אירועים. אני מעריך שבשבועיים האחרונים ירדנו בהכנסות בסדר גודל של 30%. אם המצב ימשך כך, עסקים רבים יפשטו רגל".

שושנה קביליו, בעלת מספרה ברחוב סוקולוב 57, הביעה מעט אופטימיות: "משנכנס אדר מרבים בשמחה ואני מקווה שלקראת פסח כבר לא תהיה קורונה. זה פוגע בנו מאחר שאנשים מפחדים לצאת ויש הרבה אנשים בבידוד אבל אנחנו מחכים להם בתקווה שהרחוב יהיה שוקק ותחזור הפרנסה הטובה לכל חבריי בעלי העסקים".

לא הרחק מחנויות אלו נמצא בית הקפה קפה "לורן" שעלה לכותרות לאחר שבשבת האחרונה דווח כי חולה קורונה שהה בו. משבת ועד היום (שלישי) המקום עדיין סגור.

הצטרפו לקבוצות האימון של Alik Fit - אליק

למרות אווירת הדיכאון הזאת, יש כאלו שניסו לשמח את תושבי העיר. מדובר על תלמידי ישיבת ההסדר של רמת השרון שעברו ברחוב סוקולוב ושימחו את העוברים ושבים עם מוזיקה משמחת וחלוקת חבילות שני צנועות לכבוד חג הפורים. כל הכבוד!

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" הרצליה לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" רמת השרון לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" כפר שמריהו לחץ כאן

להצטרפות לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

להצטרפות לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.