כארבעה חודשים לבחירות לרשויות המקומיות, מוצא עצמו משה פדלון בודד בצמרת – ומבחינתו אלה חדשות טובות. בעוד בערים אחרות הבחירות מתחילות לבעבע תחת פני השטח והמועמדים בשלבי היערכות מתקדמים – נכון לכתיבת שורות אלה, לא הודיע אף מועמד כי יתמודד מול ראש עיריית הרצליה המכהן זו הקדנציה השנייה, בואך השלישית.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

בשלב זה, מערכת הבחירות המקומיות הזו מתחרה בהחלט על תואר המנומנמת ביותר שידעה העיר הרצליה בתולדותיה.

משה פדלון ומאיה כץ. צילום: דוברות עיריית הרצליה

משה פדלון ומאיה כץ. עכשיו ביחד. צילום: דוברות עיריית הרצליה

קמפיין בלי קמפיין

פדלון, תיכף בן 71, מגיע לבחירות כשתדמיתו בשיאה. לכן, הוא בשלב הזה לא מכריז על קמפיין. הסיבה פשוטה: הוא פשוט לא צריך. הזמן משחק לטובתו. גם ללא קמפיין, הוא ממשיך להיראות כמו לאורך כל הקדנציה במגוון אירועים וטקסים עירוניים, פוגש תושבים ומצליח להתבלט גם תקשורתית. קמפיין חלומי בלי קמפיין.

בבחירות הקודמות התמודדה מול פדלון מי שמכהנת כיום כסגנית ראש העיר, מאיה כץ, וזכתה ב-36% מאהדת קהל המצביעים, אולם נראה כי בסבב בחירות זה היא לא תרוץ. חתול שחור ביותר עבר בינה ובין ראש העירייה בעבר, אבל חתולים שחורים בפוליטיקה זה רק עניין זמני. לקראת סוף הקדנציה הזו, פדלון הציע לכץ את תפקיד ממלאת מקום וסגנית ראש העירייה – והיא נאותה לחבור לקואליציה שלו, ובאחרונה מעורבת מאוד בענייני ניהול העיר. גם היא, כך נראה, תוותר על קמפיין הפעם ותתמוך בפדלון בדרך זו או אחרת.

איחוד על הפרק

לפני כשבוע ערך ראש הממשלה לשעבר, יאיר לפיד, יחד עם ח"כ אורנה ברביבאי מסיבת עיתונאים בתל אביב, ובה הצהיר כי מפלגת "יש עתיד" תתמוך בה למרוץ לראשות העיר תל אביב. במועצת העיר של הרצליה יש שני מנדטים לתנועת "יש עתיד", ובעבר היו שמועות כי חבר המועצה,  יריב פישר, ירוץ לראשות העירייה. אולם הוא לא אפילו טורח להתחיל בקמפיין שכזה בלי תמיכה והמימון של מפלגת האם. נכון להיום, נראה ש"יש עתיד" לא תגדיל את נוכחותה במועצה בהרצליה, ובטח שלא תתמודד על כס ראש העיר.

עופר לוי. יתמודד בלי מר"צ? צילום: פרטי

עופר לוי. יתמודד בלי מר"צ? צילום: פרטי

במהלך כהונתו האחרונה, פיטר פדלון את מי שהיה סגנו, עופר לוי (מר"צ), בטענה הוא "חושב רק על עצמו" – והשניים מסוכסכים עד היום. מבין 21 חברי מועצת העיר, השמועות דיברו על נציג מרצ במועצת העיר כמתמודד שיחזור מהדלת האחורית למסע נקמה פוליטי. אלא שלעופר לוי יש בעיה זהה לזו של אחותו, מיטל להבי, סגנית ראש עיריית תל אביב יפו, הפוליטיקאית הוותיקה יותר במשפחה,  שהביאה אותו למר"צ.

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

לוי כמו אחותו מומן בבחירות המוניציפאליות הקודמות על ידי מפלגת מרצ. בבחירות האחרונות מרצ לא הצליחה להיכנס לכנסת והמפלגה עצמה נכנסה לחובות עצומים (יש האומרים בין 12-17 מיליון שקל), מרצ לא רק שלא יכולה לממן קמפיין  לראשות עיר לאף אחד מן המועמדים מטעמה בכל הערים בארץ, אלא שגם תקציב להתמודדות למועצת העיר אין כרגע. איחודים, מיזוגים ומימון ממקורות חיצוניים – אפשריות בהחלט.

יריב פישר. לא יתמודד בלי "יש עתיד". צילום: סיוון אוליקר

יריב פישר. לא יתמודד בלי "יש עתיד". צילום: סיוון אוליקר

לפני כעשור, כאשר משה פדלון התחרה לראשונה על כס ראש העיר, הוא זכה כנגד כל הסיכויים – והפתיע גם את עורכי הסקרים הוותיקים ביותר. לפני כחמש שנים התמודד פדלון שוב וזכה בכ-50% הקולות. אם לא יצוץ מועמד בעל שם ברגע האחרון, דומה כי לקדנציה השלישית יגיע הפעם פדלון בדילוגים קלים – ללא מאבק אמיתי.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן